| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak oświetlić małe mieszkanie?

Jak oświetlić małe mieszkanie?

Oświetlenie ma znaczący wpływ na kształtowanie przestrzeni wnętrza małego mieszkania. Za pomocą oświetlenia możemy sprawić, by w małym mieszkaniu pokój wydawał się większy, wyższy.

Odpowiednia lokalizacja punktów świetlnych wydobywa określone przedmioty i nadaje im szczególny wyraz w przestrzeni mieszkania. Przy pomocy oświetlenia możemy korygować optycznie wnętrze. Światło skierowane na sufit pozornie powiększa wnętrze wywołując wrażenie wysokości, skierowane na dół daje efekt zaciemnienia i wrażenie obniżenia.

Jeszcze więcej źródeł światła

Współczesne wnętrza wyposażone są w wiele źródeł światła, które dostosowane są do wykonywanych określonych czynności. Zastosowanie równocześnie wielu punktów świetlnych zawsze sprawia wrażenie przestronności.

Operowanie światłem jest sztuką, która buduje architekturę wnętrza. Wymaga smaku i wyczucia. Obok cech funkcjonalnych jest elementem dekoracji. Znacznie wzbogaca przestrzeń mieszkalną, kreując nastrój i plastyczny wizerunek wnętrza, bez którego coraz trudniej nam się obejść.

Zobacz także: Światło - zabawa z formą wnętrza

Jakie zasłony i rolety wybrać?

W małym mieszkaniu powinniśmy także zwrócić uwagę na dekorację okien.

Ciężkie drapowane zasłony nie nadają się do małych przestrzeni. Aby zapewnić sobie komfort użytkowania mieszkania dobrze zastosować lekkie półprzezroczyste ekrany wykonane z organtyny lub innego materiału o podobnych właściwościach. Do całkowitego zasłonięcia okna stosujemy wtedy rolety lub żaluzje.

Osoby, które chcą widzieć widok za oknem mogą zdecydować się na rolety rzymskie, którymi w łatwy sposób można oddzielić od ulicy wieczorem przestrzeń mieszkania. Podciągnięte do góry na półprzezroczystych sznurkach, w ciągu dnia pozostają niewidocznym elementem wnętrza. 

Zobacz także: Natura koloru - światło i faktura

Obecnie produkowane okna, parapety i ulokowany pod nimi grzejniki posiadają często estetyczne formy, zastosowanie w oknie tylko żaluzji drewnianych w kolorze naturalnego drewna to rozwiązanie wizualnie odpowiednie, zapewniające zasłonięcie okna bez przegadanych obszernych zasłon.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Oświetlenie ma znaczący wpływ na kształtowanie przestrzeni wnętrza małego mieszkania. Za pomocą oświetlenia możemy sprawić, by w małym mieszkaniu pokój wydawał się większy, wyższy. Fot. ARTDESIGN
Oświetlenie ma znaczący wpływ na kształtowanie przestrzeni wnętrza małego mieszkania. Za pomocą oświetlenia możemy sprawić, by w małym mieszkaniu pokój wydawał się większy, wyższy. Fot. ARTDESIGN

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »