| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jaką powierzchnię tarasową wybrać?

Jaką powierzchnię tarasową wybrać?

Chcesz, żeby Twój taras wyglądał nowocześnie a jednocześnie był funkcjonalny? Zacznij od wybrania odpowiedniej powierzchni tarasowej. Sprawdź, co radzą eksperci.

Starannie dobrana nawierzchnia tarasu powinna nie tylko współgrać z elewacją i zamysłem architekta krajobrazu, ale także cechować się funkcjonalnością. Architekci zalecają by przy wyborze okładzin tarasowych zwracać uwagę na nasiąkliwość i porowatość nawierzchni.

Okładzina na taras w naszych warunkach klimatycznych musi być mrozoodporna. W ciągu roku, narażona jest bowiem na skrajne temperatury, a ciągłe zmiany pogody w okresie przedwiośnia i jesieni, mogą powodować pękania i wysadzania nieodpowiednio zastosowanych płyt. - Jeżeli chcemy zastosować jako okładzinę kamień naturalny, pamiętajmy, aby także brać pod uwagę jego porowatość. Powierzchnia tarasu musi być bezpieczna, nawet jeżeli jest wilgotna lub mokra. Najlepiej sprawdzają się w takiej sytuacji płytki o strukturalnym wykończeniu, które mają wysoki stopień antypoślizgowości – radzi Małgorzata Zielińska, architekt Internity.

Zobacz także: Plastyczny obraz przestrzeni - harmonia kolorów

Kolorystyka i forma tarasu powinna pozostawać w harmonii z barwą i bryłą domu. Obecnie na rynku dominują barwy natury: beże, złamane biele i wszystkie odcienie szarości. Klienci najczęściej decydują się na powierzchnie zestawione z różnych formatów, np. 15x15, 15x30, 30x30, 30x60 i 60x60cm, co tworzy ciekawą kompozycję.

Gres o szlachetnej strukturze, oprócz właściwości antypoślizgowych, służy do wyeksponowania bryły domu i stanowi dopełnienie znajdujących się na tarasie roślin i mebli ogrodowych. O ile jednorodna kolorystyka nadaje szlachetności, o tyle różnorodność rozmiarów urozmaica płaską powierzchnię tarasu. Jeśli stosujemy gres w jednej wielkości, możemy uatrakcyjnić powierzchnię wykorzystując różne jej wykończenie: ryflowania, prążki, różne wykończenia strukturalne.

Zobacz także: Najczęstsze problemy w kontaktach między klientem a architektem wnętrz

źródło: Internity

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Starannie dobrana nawierzchnia tarasu powinna nie tylko współgrać z elewacją i zamysłem architekta krajobrazu, ale także cechować się funkcjonalnością. Fot. DOMBAL
Starannie dobrana nawierzchnia tarasu powinna nie tylko współgrać z elewacją i zamysłem architekta krajobrazu, ale także cechować się funkcjonalnością. Fot. DOMBAL

PPK dla pracownika24.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Sołtys

radca prawny, doktor nauk prawnych z dziedziny prawo pracy, trener, szkoleniowiec z zakresu prawa pracy i zatrudniania cudzoziemców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »