| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Zakup nieruchomości za granicą. Poradnik

Zakup nieruchomości za granicą. Poradnik

Jeśli planujemy zakup nieruchomości za granicą musimy wziąć pod uwagę nie tylko cenę samej nieruchomości, lecz także dodatkowe koszty transakcyjne, które będziemy musieli zapłacić wraz z ceną domu lub mieszkania. Mimo to często okazuje się, że ogólny budżet na zakup nieruchomości za granicą jest podobny do budżetu potrzebnego do zakupu nieruchomości w kraju. Podpowiadamy jak kupić działkę, mieszkanie lub dom za granicą.

Chorwacja.

Zakup nieruchomości za granicą, szczególnie w południowej części Europy, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią podróżować i wakacje najchętniej spędzają w jednym miejscu przez kilka lat z rzędu. Wakacyjne nieruchomości to także dobry sposób na zyskanie dodatkowych przychodów – można je bez problemu wynająć. Najmniej zapłacimy za dom w Hiszpanii lub Bułgarii, nieco drożej w Portugalii, Grecji lub w Chorwacji.

Zobacz też: Bezpieczny zakup mieszkania spółdzielczego bez księgi wieczystej. Poradnik

Ceny nieruchomości za granicą a kryzys

W związku z trwającym od roku 2010 kryzysem, ceny nieruchomości są niższe niż jeszcze kilka lat temu. Zgodnie z danymi z lipca 2012 roku obniżka cen nieruchomości w południowej Europie wynosiła od 0,9% do nawet 9,9%. Oczywiście zależało to przede wszystkim od lokalizacji. Najmniejsza obniżka miała miejsce w Chorwacji, zaś największa w Grecji, choć niewiele drożej zapłacimy za mieszkanie np. w Portugalii.

Przykładowe mieszkanie o powierzchni wynoszącej 50m2 kosztuje odpowiednio od 44 tys. euro w Bułgarii, 84 tys. euro w Grecji, 90 tys. euro w Portugalii do cen sięgających 150 tys. euro w Chorwacji – w tym wypadku za najdroższy region uznaje się Dalmację.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »