reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Zakup działki na terenach podmiejskich w 2011 roku

Zakup działki na terenach podmiejskich w 2011 roku

Kryzys finansowy w Polsce nie przyczynił się do radykalnych obniżek cen nieruchomości. Spadek cen widoczny jest w przypadku zakupu działki na terenach podmiejskich, ponieważ właściciele nieruchomości mają coraz większe trudności z ich sprzedażą.

Stabilizacja cen działek budowlanych od 2008 roku

W 2006 r. działka budowlana w Warszawie kosztowała około od 70 do 100 zł za mkw. Następnie w 2007 roku cena za mkw ziemi kształtowała się na poziomie około 150 zł. Od 2007 r. wartość działki za mkw stopniowo wzrasta, ale nie w gwałtownym tempie.

Obecnie podejmując decyzję o zakupie działki budowlanej, zaleca się wziąć pod uwagę infrastrukturę komunikacyjną. Na terenach podmiejskich komunikacja znacząco poprawiła się, co przyczyniło się do faktu, że czas drogi do pracy wyrównał się z drogą z warszawskich, zakorkowanych dzielnic.

Lokatorzy mieszkań w dużych miastach narzekają na brak przestrzeni. Coraz więcej osób mieszkających w największych aglomeracjach pragnie zmienić miejsce zamieszkania na przestrzenny dom, znajdujący się w podmiejskich terenach.

Zobacz także: Spółdzielnia mieszkaniowa

Przykładowe ceny za 1 mkw ofert podmiejskich działek

Dla przykładu ceny ofert za jeden metr kwadratowy działek budowlanych znajdujących się w pobliżu podmiejskich, warszawskich kolei miejskich kształtują się następująco:

 1. W Radzyminie, znajdującym się około 27 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 180 zł do 300 zł.
 2. W Markach, znajdujących się około 15 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 500 zł do 900 zł.
 3. W Zielonce, znajdującej się około 16 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 400 zł do 700 zł.
 4. W Sulejówku, znajdującym się około 20 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 200 zł do 600 zł.
 5. W Józefowie, znajdującym się około 22 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 200 zł do 750 zł.
 6. W miejscowości Górka Kalwaria, znajdującej się około 35 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 100 zł do 400 zł.
 7. W Konstancinie-Jeziorna, znajdującej się około 20 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 500 zł do 1500 zł.
 8. W Piasecznie, znajdującym się około 18 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 200 zł do 700 zł.
 9. W Milanówku, znajdującym się około 30 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 250 zł do 500 zł.
 10. W Ożarowie Mazowieckim, znajdującym się około 16 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 300 zł do 750 zł.
 11. W Łomiankach, znajdujących się około 16 km od centrum Warszawy – ceny za mkw działki budowlanej kształtują się na poziomie od około 600 zł do 1000 zł.

Reasumując, powyżej wskazane porównanie cenowe działek budowlanych ma na celu ułatwić potencjalnych kupującym rozeznanie się w ofertach nieruchomości położonych na terenach podmiejskich. Warto dodać, że działka budowlana na terenach podmiejskich jest tym wyższa, im bliżej jest położona infrastruktury komunikacyjnej, drogowej oraz innych budynków i domów.

Zobacz także: Deweloper

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Spadek cen widoczny jest w przypadku zakupu działki na terenach podmiejskich.
Spadek cen widoczny jest w przypadku zakupu działki na terenach podmiejskich.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

LingoLab.pl

Internetowa Szkoła Językowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama