reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Swobodne nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w Wielkiej Brytanii

Swobodne nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w Wielkiej BrytaniiCudzoziemiec pragnący nabyć nieruchomość na terenie Wielkiej Brytanii posiada takie same uprawnienia, jak obywatele tego kraju. Jedyne ograniczenia w zakupie nieruchomości dotyczą przepisów ochrony środowiska, norm zdrowotnych, bezpieczeństwa, przeciwpożarowych. Obcokrajowiec nabywający w Wielkiej Brytanii ziemie nie musi posiadać żadnych dodatkowych kwalifikacji w celu prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Na terenie Wielkiej Brytanii osoby pochodzące z państw trzecich oraz osoby pochodzące z Unii Europejskiej – zgodnie z obowiązującą zasadą traktowania narodowego – posiadają takie same uprawnienia do nabywania nieruchomości, jak obywatele tego kraju. Ponadto podmioty nabywające w Wielkiej Brytanii ziemie nie muszą posiadać żadnych dodatkowych kwalifikacji w celu prowadzenia gospodarstwa rolnego. Co oznacza, że cudzoziemiec po zakupieniu terenu – nie musi uprawiać ziemi, nie jest zobowiązany tym samym do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ani nie musi jej wykorzystywać w innym celu.

Zobacz serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

Warto wskazać, że prawo do swobodnego nabywania nieruchomości przez cudzoziemców uregulowane jest w aktach niższego rzędu oraz w Law of Property (1925 rok). Jednakże należy mieć na uwadze fakt, że zarówno w aktach niższego rzędu, jak i w całym prawodawstwie brytyjskich nie istnieje ustawa, która w całości zawierała regulację dotyczącą swobody nabywania ziemi przez obcokrajowców, a co zaskakujące w stosunku do obywateli Wielkiej Brytanii.

Cudzoziemiec powinien pamiętać o tym, że jedyne ograniczenia w zakresie nabywania nieruchomości na terenie Wielkiej Brytanii odnoszą się do wszystkich podmiotów, niezależnie od pochodzenia (w stosunku do obcokrajowców i obywateli tego kraju). Ograniczenia te wynikają z norm zdrowotnych, bezpieczeństwa, przeciwpożarowych oraz z przepisów ochrony środowiska. 

Zobacz także serwis: Kupno - sprzedaż nieruchomości

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Obcokrajowcy posiadają takie same uprawnienia do nabywania nieruchomości w Wielkiej Brytanii jak obywtele tego kraju.
Obcokrajowcy posiadają takie same uprawnienia do nabywania nieruchomości w Wielkiej Brytanii jak obywtele tego kraju.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Beata Przybyła

Prowadzę biuro rachunkowe od 18 lat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama