| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Swobodne nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w Wielkiej Brytanii

Swobodne nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w Wielkiej BrytaniiCudzoziemiec pragnący nabyć nieruchomość na terenie Wielkiej Brytanii posiada takie same uprawnienia, jak obywatele tego kraju. Jedyne ograniczenia w zakupie nieruchomości dotyczą przepisów ochrony środowiska, norm zdrowotnych, bezpieczeństwa, przeciwpożarowych. Obcokrajowiec nabywający w Wielkiej Brytanii ziemie nie musi posiadać żadnych dodatkowych kwalifikacji w celu prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Na terenie Wielkiej Brytanii osoby pochodzące z państw trzecich oraz osoby pochodzące z Unii Europejskiej – zgodnie z obowiązującą zasadą traktowania narodowego – posiadają takie same uprawnienia do nabywania nieruchomości, jak obywatele tego kraju. Ponadto podmioty nabywające w Wielkiej Brytanii ziemie nie muszą posiadać żadnych dodatkowych kwalifikacji w celu prowadzenia gospodarstwa rolnego. Co oznacza, że cudzoziemiec po zakupieniu terenu – nie musi uprawiać ziemi, nie jest zobowiązany tym samym do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ani nie musi jej wykorzystywać w innym celu.

Zobacz serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

Warto wskazać, że prawo do swobodnego nabywania nieruchomości przez cudzoziemców uregulowane jest w aktach niższego rzędu oraz w Law of Property (1925 rok). Jednakże należy mieć na uwadze fakt, że zarówno w aktach niższego rzędu, jak i w całym prawodawstwie brytyjskich nie istnieje ustawa, która w całości zawierała regulację dotyczącą swobody nabywania ziemi przez obcokrajowców, a co zaskakujące w stosunku do obywateli Wielkiej Brytanii.

Cudzoziemiec powinien pamiętać o tym, że jedyne ograniczenia w zakresie nabywania nieruchomości na terenie Wielkiej Brytanii odnoszą się do wszystkich podmiotów, niezależnie od pochodzenia (w stosunku do obcokrajowców i obywateli tego kraju). Ograniczenia te wynikają z norm zdrowotnych, bezpieczeństwa, przeciwpożarowych oraz z przepisów ochrony środowiska. 

Zobacz także serwis: Kupno - sprzedaż nieruchomości

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »