reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jak przygotować nieruchomość na sprzedaż?

Jak przygotować nieruchomość na sprzedaż?


Jeżeli zamierzać sprzedaż nieruchomość powinieneś odpowiednio się do tej czynności przygotować. Ma to na celu przede wszystkim zachęcić potencjalnych nabywców do wybrania tego mieszkania oraz osiągnięcia większych korzyści finansowych.

Jedną z ważniejszych czynności przy sprzedaży mieszkania jest odpowiednie przygotowanie nieruchomości do wizytacji przez potencjalnych nabywców. Należy w tym celu precyzyjnie wysprzątać mieszkanie. Jeżeli potencjalny klient zobaczy mieszkanie brudne, na wstępie może zrezygnować z zakupienia danej nieruchomości. Przede wszystkim należy zadbać o kuchnie i łazienkę. Warto także odmalować ścian we wszystkich pomieszczeniach, gdyż wszelkiego rodzaju zabrudzenia wyglądają niekorzystnie, a przy tym bardzo rzucają się w oczy. Kupujący z pewności będzie chciał sprawdzić, czy okna prawidłowo się domykają, czy krany nie przeciekają, czy zamki sprawnie działają, czy nie odpadają tynki ze ścian, czy są sprawne gniazdka elektryczne. Dlatego warto dokonać napraw tychże urządzeń, gdyż często kupujący zwraca uwagę na tego typu kwestie. Tego typu drobne naprawy i udoskonalenia nie są kosztowne, a często decydują o cenie mieszkania i ilości potencjalnych nabywców. Krótko podsumowując, odmalowanie ścian, dokładne wysprzątanie mieszkania, usunięcie drobnych usterek bardzo się opłaca..

Warto pamiętać o tym, że mieszkanie, które ma więcej przestrzeni jest atrakcyjniejsze, (czyli mniej mebli, dekoracji). Warto tez pomalować ściany na jasne kolory, gdyż będzie się wydawało zarówno większe, ja i jaśniejsze – pomimo, tego że w rzeczywistości takie nie jest.

Zobacz serwis: Księga wieczysta i hipoteka

Przed każdym pokazywaniem mieszkania potencjalnemu klientowi należy schować wszystkie rzeczy służące do codziennego użytku (np. z kuchni naczynia, z przedpokoju obuwie oraz odkurzacz, z łazienki środki czystości, kosmetyki codziennego użytku oraz pranie). Należy także posprzątać mieszkanie (pościerać kurze, odkurzyć). Pozostawienie zbyt dużej ilości osobistych rzeczy na szafkach może sprawiać wrażenie bałaganu.

Warto także odświeżyć mieszkanie preparatami zapachowymi, gdyż przyjemny zapach przyciąga (jest wykorzystywany także w marketingu w celu zachęcania klientów do zakupienia danego produktu). Dlatego też należy wyeliminować wszelkie nieprzyjemne zapachy (wyrzucić śmieci, wywietrzyć mieszkanie, zakupić odświeżacze zapachowe).

Podsumowując, powyżej wskazane czynności służą temu, aby mieszkanie spodobało się potencjalnemu klientowi, ale także wprowadzi go w dobry nastrój. Dzięki temu szybciej i łatwiej można sprzedać mieszkanie za atrakcyjną cenę. 

Zobacz także serwis: Deweloper

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Odpowiednie przygotowanie mieszkania ma na celu przede wszystkim zachęcić potencjalnych nabywców do wybrania tego lokalu oraz osiągnięcia większych korzyści finansowych.
Odpowiednie przygotowanie mieszkania ma na celu przede wszystkim zachęcić potencjalnych nabywców do wybrania tego lokalu oraz osiągnięcia większych korzyści finansowych.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama