reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Cudzoziemiec nabywający nieruchomość w Turcji

Cudzoziemiec nabywający nieruchomość w Turcji


W zasadzie nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców jest dozwolone na całym terenie Turcji. Istotnymi ograniczeniami do nabycia nieruchomości są działania cudzoziemców sprzeczne z interesem publicznym oraz ograniczenia wynikające zarówno z planów zagospodarowania przestrzennego, jak i norm szczególnych w zakresie nabycia nieruchomości.

Turcja jest atrakcyjnym państwem. Jest to doskonałe miejsce na zainwestowanie w nieruchomość, chociażby w celu osiągnięcia zysków. Turcja jest państwem położonym częściowo w Azji Mniejszej, a częściowo w Europie. Turcję otacza morze czarne, morze egejskie, morze marmara oraz morze śródziemne. Turcja położona jest blisko atrakcyjnych państw, chociażby Bułgarii (240 km), Grecji (206 km) – co umożliwia turystom przebywającym w Turcji zwiedzić te kraje. Turcja jest jednym z szybciej rozwijających się państw w zakresie turystyki. Turcję odwiedzają nie tylko turyści z Polski, ale też z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, czy Francji. W Turcji zarówno komunikacja, jak i przemysł, rolnictwo i in. – ulegają szybkiemu rozwojowi. Dlatego warto zakupić nieruchomość w Turcji.

Zobacz serwis: Umowy

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców jest dozwolone na terenie Turcji. Jednakże posiadane przez cudzoziemca uprawnienia do nabycia nieruchomości nie może odbywać się w sposób sprzeczny z interesem publicznym. Inne ograniczenia do nabycia nieruchomości związane są także planem zagospodarowania przestrzennego, norm szczególnych w zakresie nabycia nieruchomości. Są to przykładowe ograniczenia, na jakie napotyka cudzoziemiec, ponieważ katalog tychże ograniczeń nie jest zamknięty.

Cała procedura nabywania nieruchomości przez cudzoziemców należy do spornych kwestii zawiązanych z negocjacją Turcji z Unią Europejską, a przy tym prowadzi to często do licznych kontrowersji wewnątrzpolitycznych. W związku z tym wprowadzono od 3 lipca 2008 roku warunki określające zasady nabywania nieruchomości przez osoby prawne. Warunki te zostały stworzone na mocy z zasadami prawa tureckiego z obcym kapitałem. Zmiany te odnoszą się przede wszystkim do obowiązku wystąpienia przez cudzoziemca z odpowiednio udokumentowanym wnioskiem do urzędu gubernatora.

Zobacz także serwis: Księga wieczysta i hipoteka

Najistotniejszymi warunkami przy nabywaniu nieruchomości przez osoby prawne są wprowadzone ograniczenia do 2,5 ha całkowitej powierzchni nieruchomości, jaką cudzoziemiec może nabyć na terytorium omawianego kraju, zasady wzajemności między krajem pochodzenia osoby fizycznej lub prawnej a Turcją oraz brak restrykcji prawnych odnoszących się do nabywania praw do nieruchomości, ze względów militarnych lub bezpieczeństwa, a także planów zagospodarowania przestrzennego, jak i innych obowiązujących postanowień.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

posiadane przez cudzoziemca uprawnienia do nabycia nieruchomości nie może odbywać się w sposób sprzeczny z interesem publicznym, planem zagospodarowania przestrzennego, normami szczególnymi w zakresie nabycia nieruchomości.
posiadane przez cudzoziemca uprawnienia do nabycia nieruchomości nie może odbywać się w sposób sprzeczny z interesem publicznym, planem zagospodarowania przestrzennego, normami szczególnymi w zakresie nabycia nieruchomości.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Martyna Owsiak

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama