reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jak prawidłowo określić strony umowy najmu lokalu mieszkalnego

Jak prawidłowo określić strony umowy najmu lokalu mieszkalnego

Oznaczenie prawidłowo stron w umowie najmu lokalu ma istotne znaczenie, gdyż błędne ich określenie może przyczynić się do powstania sporów dotyczących tego, czy zawarliśmy umowę z istniejącym podmiotem. A ponadto, tylko od istniejącego podmiotu oraz na podstawie zawartej umowy najmu lokalu mieszkalnego - strony będą miały możliwość domagania się swoich praw.

Lokalem mieszkalnym jest izba lub kilka izb wydzielona trwałymi ścianami mieszcząca się w budynku przeznaczona do stałego pobytu w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Umowa najmu lokalu mieszkalnego jest umową typu nazwanego, wzajemnego oraz umową konsensualną. Zgodnie z art. 659 ust. 1 Kodeksu Cywilnego w umowie najmu występują dwa podmioty: wynajmujący oraz najemca. Na mocy najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania na czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązany jest uiścić określony w umowie czynsz. Przy czym czynsz ten może być oznaczony zarówno w pieniądzach albo w świadczeniach innego rodzaju. Postanowienia dotyczące określenia stron umowy najmu lokalu mieszkalnego. 

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomości

1. Dnia trzynastego dwa tysiące czwartego roku (13.05.2004 roku) została zawarta umowa pomiędzy:

- Panem Arek Kasprzak zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Adamskiej nr 15, legitymujący się dowodem osobistym numer AAA 9868, według oświadczenia NIP 6007-09-778 – który zwany będzie dalej „wynajmującym”,

a

- Panem Pawłem Sobczyk zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Sobczyka nr 7, legitymujący się dowodem osobistym numer DJI 98889, według oświadczenia NIP 489-05-589 – który zwany będzie dalej „najemcą”.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Podstawa Prawna:

- art. 659 ust. 1 Kodeks Cywilny,
- ustawa z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali (Dz.U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903 z póź. zm.).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Lokalem mieszkalnym jest izba lub kilka izb wydzielona trwałymi ścianami mieszcząca się w budynku przeznaczona do stałego pobytu w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych.
Lokalem mieszkalnym jest izba lub kilka izb wydzielona trwałymi ścianami mieszcząca się w budynku przeznaczona do stałego pobytu w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama