| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jakie elementy powinno zawierać oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości?

Jakie elementy powinno zawierać oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości?

Oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości powinno zawierać istotne elementy niezbędne do prawidłowego dokonania tejże czynności. Sam fakt zrzeczenia się ograniczonego prawa rzeczowego tzn. użytkowania nieruchomości – oznacza wyzbycie się dokonania tejże czynności przez osobę do tego uprawnioną. Na skutek zrzeczenia się użytkowania nieruchomości – prawo to wygasa.

Aby doszło do prawidłowego wygaśnięcia ograniczonego prawa rzeczowego należy wykreślić to prawo z księgi wieczystej. Dokument ten powinien być potwierdzony przez notariusza, tzn. z podpisem notarialnie poświadczonym. Sporządzone oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości należy przekazać właścicielowi obciążonej rzeczy.

Zobacz również: Kiedy należy uzyskać decyzję o pozwolenie na użytkowanie?

1. Niniejszym oświadczam, iż zrzekam się przysługującego mi ograniczonego prawa rzeczowego użytkowania nieruchomości, położonej w Warszawie nr 666, o powierzchni 2000 m² (dwa tysiące metrów kwadratowych), oznaczonej jako działka nr 89, dla której Sąd Rejonowy w Warszawie – IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą KW nr 568, a której właścicielem jest Pan Adam Nowak, syn Anety i Adama, zam. przy ul. Kazimierza Wielskiego w Warszawie, 09-908,

2. Niniejsze oświadczenie składam właścicielowi przedmiotowej nieruchomości - Panu Stanisławowi Adamowi Królewskiemu.

3. Na mocy niniejszego oświadczenia do Sądu Rejonowego w Warszawie, IV Wydział Ksiąg Wieczystych wnoszę o:
- wykreślenie w dziale IV Ksiąg Wieczystych – KW nr 568, która przysługującej Janinie Karzon prawo użytkowania nieruchomości,

4. podpis osoby, która składa oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości:
- Janina Karzon, numer dowodu osobistego: ADW 87654, PESEL 123789546, adres zamieszkania: zam. przy ulicy Kurczej 87/98 w Warszawie, 90-765. 

5. powyższy podpis (ad 4) powinien być potwierdzony przez notariusza – jeżeli prawo użytkowania nieruchomości zostało wpisane do księgi wieczystej.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zrzeczenia się ograniczonego prawa rzeczowego tzn. użytkowania nieruchomości – oznacza wyzbycie się dokonania tejże czynności przez osobę do tego uprawnioną.
Zrzeczenia się ograniczonego prawa rzeczowego tzn. użytkowania nieruchomości – oznacza wyzbycie się dokonania tejże czynności przez osobę do tego uprawnioną.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »