reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jakie elementy powinno zawierać oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości?

Jakie elementy powinno zawierać oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości?

Oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości powinno zawierać istotne elementy niezbędne do prawidłowego dokonania tejże czynności. Sam fakt zrzeczenia się ograniczonego prawa rzeczowego tzn. użytkowania nieruchomości – oznacza wyzbycie się dokonania tejże czynności przez osobę do tego uprawnioną. Na skutek zrzeczenia się użytkowania nieruchomości – prawo to wygasa.

Aby doszło do prawidłowego wygaśnięcia ograniczonego prawa rzeczowego należy wykreślić to prawo z księgi wieczystej. Dokument ten powinien być potwierdzony przez notariusza, tzn. z podpisem notarialnie poświadczonym. Sporządzone oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości należy przekazać właścicielowi obciążonej rzeczy.

Zobacz również: Kiedy należy uzyskać decyzję o pozwolenie na użytkowanie?

1. Niniejszym oświadczam, iż zrzekam się przysługującego mi ograniczonego prawa rzeczowego użytkowania nieruchomości, położonej w Warszawie nr 666, o powierzchni 2000 m² (dwa tysiące metrów kwadratowych), oznaczonej jako działka nr 89, dla której Sąd Rejonowy w Warszawie – IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą KW nr 568, a której właścicielem jest Pan Adam Nowak, syn Anety i Adama, zam. przy ul. Kazimierza Wielskiego w Warszawie, 09-908,

2. Niniejsze oświadczenie składam właścicielowi przedmiotowej nieruchomości - Panu Stanisławowi Adamowi Królewskiemu.

3. Na mocy niniejszego oświadczenia do Sądu Rejonowego w Warszawie, IV Wydział Ksiąg Wieczystych wnoszę o:
- wykreślenie w dziale IV Ksiąg Wieczystych – KW nr 568, która przysługującej Janinie Karzon prawo użytkowania nieruchomości,

4. podpis osoby, która składa oświadczenie o zrzeczeniu się użytkowania nieruchomości:
- Janina Karzon, numer dowodu osobistego: ADW 87654, PESEL 123789546, adres zamieszkania: zam. przy ulicy Kurczej 87/98 w Warszawie, 90-765. 

5. powyższy podpis (ad 4) powinien być potwierdzony przez notariusza – jeżeli prawo użytkowania nieruchomości zostało wpisane do księgi wieczystej.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zrzeczenia się ograniczonego prawa rzeczowego tzn. użytkowania nieruchomości – oznacza wyzbycie się dokonania tejże czynności przez osobę do tego uprawnioną.
Zrzeczenia się ograniczonego prawa rzeczowego tzn. użytkowania nieruchomości – oznacza wyzbycie się dokonania tejże czynności przez osobę do tego uprawnioną.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama