reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Czym jest najem w sektorze prywatnym?

Czym jest najem w sektorze prywatnym?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na wynajem nieruchomości w sektorze prywatnym. Poniżej zostaną omówione najważniejsze kwestie dotyczące tego, czym jest sektor najmu prywatnego oraz powody, dla których ludzie decydują się na wynajem w sektorze prywatnym.

Określenie “sektor najmu prywatnego” oznacza nieruchomości pozostające własnością osób zarówno prywatnych, jaki i organizacji lub instytucji. Nieruchomości te są wynajmowane zarówno osobom stanu wolnego, jak i rodzinom.

Mając powyższe na uwadze, należy zaznaczyć, iż wynajmowanie lokalu mieszkalnego w sektorze prywatnym różni się od najmu w sektorze społecznym.

1. Brak mieszkań socjalnych, co wiąże się z tym, iż tylko bardzo niewielka liczba nieruchomości na rynku najmu jest własnością Rady Miasta lub towarzystw budownictwa społecznego. Z uwagi na fakt, iż lokale, które są dostępne, mogą również nie odpowiadać potencjalnym najemcom z jakiegoś powodu (np. położenie w niepożądanej dzielnicy itp.);
2. Wynajęcie nieruchomości może być znacznie tańsze od zakupu własnego domu lub mieszkania;
3. Sektor prywatny oferuje szeroki wachlarz różnych typów nieruchomości w wielu różnych lokalizacjach;
4. Sektor prywatny powiększa się, co oznacza, że na rynku najmu dostępnych jest coraz więcej nieruchomości w różnych dzielnicach;
5. Wynajmując lokal mieszkalny w sektorze prywatnym możliwe jest zazwyczaj stosunkowo szybkie rozpoczęcie lub zakończenie umowy najmu. Co wiąże się z tym, że w razie konieczności, zmiana miejsca zamieszkania jest stosunkowo łatwa.

Zobacz również serwis: Najem

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama