reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak samodzielnie wykonać w ogrodzie plac zabaw dla dzieci?

Jak samodzielnie wykonać w ogrodzie plac zabaw dla dzieci?

Plac zabaw to miejsce gdzie dzieci dobrze się bawią i jednocześnie mogą wzmocnić swoją kondycję fizyczną. Najczęściej w tym celu korzystamy z ogólnodostępnych placów zabaw, które mają formę domków, i fortów ze zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania i huśtawkami. Co jednak możemy wykonać samodzielnie, aby dziecko miało własny plac zabaw w ogrodzie?

W pierwszych latach życia dziecka głównym elementem placu zabaw jest piaskownica. Dziecko może budować babki z piasku, kopać dołki, przewozić piach taczkami, koparkami lub innymi pojazdami. Dziecko szybko rośnie, a wraz z tym powiększają się jego potrzeby na ruch i sprawdzanie własnych możliwości. Płeć nie ma tu znaczenia. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki lubią się wspinać, skakać, huśtać, chodzić po równoważni, biegać i być we wszystkim najlepsi.

Zobacz także: Plac zabaw – jakie wymogi musi spełniać?

Tworząc plac zabaw własnego pomysłu zawsze należy pamiętać, aby był dostosowany do wieku dzieci. Łatwiej podnieść poprzeczkę i zmodernizować elementy do wspinania i bujania pod starsze, niż młodsze dziecko. Pamiętajmy, że plac zabaw powinien być przede wszystkim bezpieczny.

Plac zabaw z wykorzystaniem drzewa

Plac zabaw nie ogranicza się do zbudowania fortecy z desek i pali, która na zamówienie nie mało kosztuje. Miejsce do wspinaczki możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy kupić kilka elementów i poświęcić trochę wolnego czasu.

Do ścianki wspinaczkowej możemy wykorzystać grubą płytę, którą opieramy pod kątem, na przykład, o drzewo. Ważne jest, aby płyta była mocna i solidnie przymocowana. Nie może się ruszać, gdy dziecko będzie się po niej wspinać. Plastikowe zaczepy – skałki możemy bez problemu kupić w sklepach sportowych lub poprzez internet. Dostępne są skałki o różnej wielkości, kształtach i kolorach. Podczas mocowania zaczepów należy zwrócić uwagę, aby wkręty nie wystawały z drugiej strony płyty. Ściana do wspinania może stać się prawdziwą górską skałą – wystarczy ją tylko pomalować.

Liny do wspinania to kolejny element, który możemy wykorzystać na drzewie. Linę możemy kupić w sklepie i zawiązać na niej kilka supłów. Dzięki temu łatwiej będzie się po niej wspinać. Materiał, z którego została wykonana lina nie może być szorstki i ostry. Linę możemy również wykorzystać do zrobienia huśtawki lub trapezu. Wystarczy przymocować do niej drążek.

Zobacz także: Wielka Brytania: Zakazać palenia na placach i w parkach

Drabinka to kolejna propozycja, która służy do wspinania. W sklepach stacjonarnych lub internetowych możemy kupić gotową drabinkę ze sznurków za kilkanaście złotych. Przymocowanie jej do mocnej gałęzi pozwoli na wspinaczkę w innym, wcześniej niedostępnym, miejscu. Większe drabinki mogą posłużyć jako wspinacza i uchwyt. Możemy ją przełożyć przez grubszą gałąź. Dziecko będzie mogło wspiąć się i złapać sznura, gdy będzie już na górze. Dobrze jeżeli drabinka jest dodatkowo przymocowana do ziemi. Dzięki temu jest bardziej stabilna i nie kołysze się na boki.

Stare opony

Ze starych opon, które tylko zajmują miejsce w garażu lub piwnicy, możemy wykonać dla dzieci prawdziwy tor przeszkód. Opony należy do połowy wkopać w ziemię. Dzięki temu nie będą się przesuwały podczas chodzenia po nich lub skakania.

Opony możemy ułożyć na kilka sposobów – w równym rzędzie, w kształcie fali – wszystko zależy od tego iloma oponami dysponujemy. Jeżeli chcemy, aby nasz tor przeszkód nie stanowił dobrą zabawę, ale również ładnie wyglądał – opony możemy pomalować.

Opona może nam również posłużyć jako materiał na huśtawkę.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama