| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Lilie w ogrodzie – uprawa i pielęgnacja

Lilie w ogrodzie – uprawa i pielęgnacja

Lilie w ogrodzie mogą stać się jego prawdziwą ozdobą. Cechuje je różnorodność kolorów i kształtów. Lilie możemy często spotkać w naszych ogrodach i domach. Zobacz, jak uprawiać i pielęgnować lilie w naszych ogrodach.

Nawożenie

Lilie w ogrodzie powinniśmy regularnie nawozić nawozem wieloskładnikowym.

Kwitnienie

Lilie kwitną w ogrodzie od czerwca do sierpnia.

Zobacz także: Azalia ogrodowa (Rhododendron)

Rozmnażanie

Lilie najskuteczniej rozmnaża się za pomocą oddzielenia cebulek przybyszowych od cebulki matczynej. Musimy to zrobić to wykopaniu cebulek z ziemi gdy mamy zamiar przyszykować je na zimę.

Zabezpieczenie na zimę

Te gatunki lilii, które pozostawiamy na zimę z ziemi dobrze znoszą polski klimat. Natomiast cebulki innych odmian należy na zimę wykopać i przechowywać w ciemnym i suchym pomieszczeniu. Zastosowanie

Choroby

Lilie mogą być atakowane przez choroby wirusowe i grzybiczne. Najczęstszą jest szara pleśń, zgnilizna oraz rdza lilii. W celu ich zwalczenia powinniśmy użyć oprysków antygrzybicznych. Jeżeli chorobę zaatakuje wirus np. mozaiki ogórka albo pstrości tulipana to roślinę musimy wykopać i spalić.

Szkodniki

Niestety  lilie atakują również szkodniki. Są nimi stępka Lilianka, wciornastek liliowiec oraz poskrzypka liliowa. Należy je zwalczać za pomocą odpowiednich oprysków.

Lilie w ogrodzie stworzą ciekawe wykończenie krajobrazu. Dzięki interesującym ciekawym kwiatostanom i różnorodnym barwom staną się piękną ozdobą. Właściwa uprawa i pielęgnacja zapewni zdrowy wzrost i wygląd tej pięknej rośliny.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kadromierz

Nowoczesne rozwiązanie do organizacji i kontroli czasu pracy personelu dla małych i średnich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »