reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak wybrać najlepszy grill ogrodowy?

Jak wybrać najlepszy grill ogrodowy?

Przenośne grille ogrodowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Taki grill umożliwia nam łatwą zmianę miejsca grillowania. Spośród przenośnych grillów ogrodowych wyróżniamy: grille elektryczne, gazowe lub na węgiel. Sprawdź, który grill najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

 Grille elektryczne

Grille elektryczne zajmują mało miejsca. Są łatwe w obsłudze i szybko można je wyczyścić – po grillowaniu wystarczy umyć ruszt. Grille elektryczne mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria takie jak np. półka pod rusztem lub stolik, na którym możemy grill ustawiać. Żeby móc zacząć grillowanie wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania. Do tego celu używa się odpowiednich przedłużaczy z gniazdami zabezpieczonymi przed wilgocią.

Zobacz także: Ogród – najlepsze miejsce wypoczynku

Grille gazowe

Grille gazowe cieszą się coraz większą popularnością. Jedzenie przygotowane za ich pomocą nie różni się smakiem od tego z grilla węglowego. Dodatkową zaletą grilla gazowego jest to, że nie musimy go długo rozpalać, podkładać węgla czy pilnować ognia. Chwilę po włączeniu gazowego palnika ruszty mają odpowiednią temperaturę. Jedynym utrudnieniem jest konieczność napełniania butli gazowej na stacji LPG. Grille gazowe są droższe od węglowych i elektrycznych. Wyposażone są w palenisko, nad którym umieszczony jest ruszt, kurki wmontowane w blat oraz pokrywę chroniącą przed zagaszeniem gazu. Oprócz tego, są dosyć ciężkie ze względu na butlę gazową.

Zobacz także: Murowany grill ogrodowy – budowa krok po koku

Grille na węgiel

Grille węglowe są najpopularniejszymi grillami dostępnymi na rynku. Są także najtańsze – można je kupić za niewielką kwotę – to właśnie z tego powodu są one najczęściej wybierane. Większość grillów węglowych wykonanych jest ze stali nierdzewnej. Na rynku dostępne są także grille żeliwne, które są bardziej wytrzymałe od grillów stalowych.

Znaczna część grillów węglowych dostępnych na rynku wyposażona jest w pokrywę, która chroni potrawy przed wysuszeniem i skraca czas ich przyrządzania. Dodatkowo, dzięki pokrywie węgiel nie zapala się dużym płomieniem i mocno się żarzy. Niektóre modele grillów wyposażone są także w specjalne popielniki, które umożliwiają czyszczenie grilla podczas grillowania, a także w termometr, który przydaje się podczas przyrządzania potraw. W porównaniu z grillami elektrycznymi lub gazowymi wadą grillów na węgiel jest sposób ich oczyszczania z niedopalonych węgli oraz popiołu, co dla niektórych może okazać się to dość kłopotliwe.

Zobacz także: Meble ogrodowe

Jaką podpałkę wybrać?

Przed dokonaniem zakupu podpałki do grilla należy dokładnie przeczytać informacje znajdujące się na jej opakowaniu. Podpałka musi mieć temperaturę zapłonu nie mniejszą niż 50oC (podczas letnich upałów podpałki o mniejszej temperaturze mogą ulec samozapłonowi i stworzyć zagrożenie pożarowe). Na rynku dostępne są również podpałki chemiczne, jednak ich stosowanie często zmienia smak przyrządzanych potraw. Do rozpalania grilla można użyć również specjalnej elektrycznej opalarki z dyszą, za pomocą której szybko wytworzymy żar potrzebny do grillowania.

Wiele modeli grillów elektrycznych, gazowych oraz węglowych ma możliwość złożenia, w związku z tym można je łatwo przewozić. Dodatkowo, niektóre modele są wyposażone w kółka, które ułatwiają przestawianie grilla. Warto zastanowić się też nad wyborem grilla zaopatrzonego w półki zamocowane pod lub obok paleniska oraz blaty robocze, które w dużym stopniu ułatwią nam grillowanie.

Zobacz także: Jak dbać o grill w ogrodzie?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Łazowa

Konsultant projektów rekrutacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama