| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Zakup iglaków – krok po kroku

Zakup iglaków – krok po kroku

Iglaki w ostatnim czasie stały się bardzo częstą ozdobą balkonów, tarasów a także ogrodów. Iglaki mają wiele zalet. Gęsto sadzone mogą stanowić naturalna barierę - ogrodzenie, poza tym nie gubią liści w związku z czym jest z nimi mniej pracy, niż z niektórymi gatunkami drzewami i krzewami. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak kupować iglaki.

Gdzie kupować iglaki?

Iglaki, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne dostępne są praktycznie we wszystkich centrach ogrodniczych, gdzie można kupić różne ich rodzaje o różnej wielkości. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że kupione iglaki są zdrowe i na pewno się przyjmą – najlepiej kupić je w renomowanej szkółce ogrodniczej.

Na co zwracać uwagę kupując iglaki?

Iglaki dostępne na rynku najczęściej są sprzedawane z bryłą korzeniową. Niezależnie od tego czy kupimy je w markecie, czy w centrum ogrodniczym powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

System korzeniowy

Kupując iglaki sprawdźmy czy wielkość donicy jest proporcjonalna do wielkości samego iglaka. Warto także obejrzeć korzenie rośliny. W tym celu najeży wyjąć roślinę z doniczki trzymając ją za koronę. Sprawdźmy, czy roślina ma dość młodych korzeni. O tym, że roślina jest zdrowa świadczy także jej ogólny zdrowy wygląd oraz nowe przyrosty roczne.

Pokrój rośliny

Kupując iglaki zwróćmy uwagę na pokrój rośliny. Każdy gatunek iglaka różni się nieco od siebie i ma inne, charakterystyczne dla danego gatunku cechy. Każdy iglak powinien mieć zdrową, mocną i równą koronę. Jeśli roślina była przycinana, powinna mieć prawidłowo zabliźnione miejsca przycięcia.

Zobacz także: Iglaki – przesadzanie

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Europejskie Centrum Konsumenckie

Pomoc prawna dla konsumentów w UE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »