reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Karmnik z kokosa

Karmnik z kokosa

Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Wykonanie karmnika nie jest trudne, a ostatecznie wygląda on bardzo efektownie i pomysłowo. Karmniki wykonane z kokosa dowodzą, że wystarczy trochę kreatywności i chęci aby ozdobić ogród i przysłużyć się ptakom i innym zwierzętom. Podpowiadamy jak wykonać karmnik z kokosa.

Karmnik w ogrodzie to świetny pomysł szczególnie dla tych, którzy kochają zwierzęta. Powieszenie własnoręcznie zrobionego karmnika najprawdopodobniej spowoduje, że do naszego ogrodu zawitają różnorodne ptaki. Budowa karmnika, jak i obserwowanie przylatujących ptaków to także świetna rozrywka dla dzieci.

Jak wykonać karmnik z kokosa?

Kokos należy przeciąć mniej więcej na trzech czwartych wysokości. Najlepiej użyć do tego celu piłki do cięcia metalu – pamiętajmy, że skorupa kokosa jest bardzo twarda, dlatego należy uważać przy jej rozcinaniu. Gdy uda nam się przeciąć skorupę, przelejmy mleczko kokosowe do pojemnika i wydrążmy miąższ. Górna – mniejsza część skorupy będzie stanowiła daszek, zaś dolna – większa miejsce na pokarm dla ptaków. To nie koniec pracy związanej z przecinaniem skorupy.

Zobacz także: Czy wiesz jak zabezpieczyć karmnik dla ptaków przed wiewiórkami

Wycinanie otworów w kokosie

Na dolnej części skorupy powinniśmy narysować różnej wielkości kółka. Gdy wytniemy w miejscu tych kółek otwory, a później wypełnimy całe karmidełko pokarmem, z tych otworów ptaki będą wydziobywać nasiona. Pamiętajmy jednak, że kółka powinny mieć maksymalnie do trzech i pół centymetrów średnicy. Należy także zaznaczyć trzy miejsca przy górnej krawędzi dolnej skorupy, w których wywiercimy otwory do przewleczenia sznurka aby połączyć obie części kokosowego karmnika.

Zobacz także: Nowoczesne karmniki dla ptaków: GALERIA

W górnej części skorupy także należy wywiercić trzy otwory – miejsca na przeciągnięcie sznurka.  Otwory powinny mieć około 3 mm średnicy, dzięki temu nie będziemy mieli problemu z przełożeniem przez nie sznurka.

Wiercenie w kokosie

Aby bez trudu wywiercić otwory, wykorzystajmy wiertło frezujące z drobnymi zębami. Przez przygotowane otwory do zaczepienia sznurka, przewleczmy trzy sznurki o długości około 50 cm – jeden otwór w dolnej części skorupy połączmy z jednym otworem w górnej części. Na początek jednak zwiążmy sznurek tylko w dolnej części resztę pozostawiając wolną – to umożliwi nam swobodne napełnienie karmnika.

Zobacz także: Ptaki zimą w ogrodzie

Napełnianie karmnika z kokosa

Karmnik należy wypełnić mieszanką smalcu, orzechów i ziaren słonecznika. Wkładamy przygotowaną wcześniej mieszankę do dolnej części skorupy. Ptaki będą wydziobywać ziarna nie tylko z góry kokosa, lecz także z wyciętych przez nas różnej wielkości otworów. Na koniec przywiązujemy gotowy daszek zostawiając do 5 cm przestrzeni pomiędzy dolną i górną częścią skorupy. Tak przygotowany karmnik możemy zawiesić w ogrodzie.

Zobacz także: Karmniki w ogrodzie

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Fot. Fotolia
Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama