reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Dbanie o nagrobki

Dbanie o nagrobki

Niebawem Święto Zmarłych, zapracowani nie mamy czasu aby we właściwy sposób zająć się nagrobkami krewnych. Niestety na wynajęcie specjalnej firmy, która wyczyści za nas nagrobki może być już za późno. Co zrobić w takiej sytuacji?

Chcąc szybko i sprawnie wyczyścić nagrobek w pierwszej kolejności musimy umyć pomnik oraz oczyścić go z mchów oraz glonów. Jeśli czyszczony nagrobek wykonany jest z betonu lub lastryko, bez obaw możemy wyszorować go szczotką. Gdy pomnik wykonany jest z marmuru, do jego czyszczenia należy użyć miękką ściereczkę np. z mikrofibry. Jeśli źle zabierzemy się do czyszczenia kamienia – możemy go zniszczyć, kamień stanie się porysowany i matowy.

Zobacz także:  Jak dbać o nagrobek z lastryko?

Chcąc wyczyścić nagrobek z kamienia nie należy używać do tego celu ostrych narzędzi np. szczotek i druciaków. Nagrobki z marmuru powinniśmy czyścić miękką szmatką, tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nie zniszczymy jego powierzchni. Nagrobki z marmuru można czyścic zarówno na sucho jak i na mokro. Do mycia pomnika z marmuru nie musimy używać detergentów oraz specjalnych środków czyszczących. Jeśli  nagrobek jest mocno zabrudzony do jego umycia możemy użyć myjki ciśnieniowej.

Zobacz także: Renowacja starego nagrobka

Jeśli zdecydujemy się na mycie nagrobka z kamienia – na mokro, pamiętajmy o jego dokładnym wysuszeniu. Nagrobek możemy wytrzeć kawałkiem skóry lub innym chłonnym materiałem.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Chcąc szybko i sprawnie wyczyścić nagrobek w pierwszej kolejności musimy umyć pomnik oraz oczyścić go z mchów oraz glonów. Fot. Fotolia
Chcąc szybko i sprawnie wyczyścić nagrobek w pierwszej kolejności musimy umyć pomnik oraz oczyścić go z mchów oraz glonów. Fot. Fotolia

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama