| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Dbanie o nagrobki

Dbanie o nagrobki

Niebawem Święto Zmarłych, zapracowani nie mamy czasu aby we właściwy sposób zająć się nagrobkami krewnych. Niestety na wynajęcie specjalnej firmy, która wyczyści za nas nagrobki może być już za późno. Co zrobić w takiej sytuacji?

Chcąc szybko i sprawnie wyczyścić nagrobek w pierwszej kolejności musimy umyć pomnik oraz oczyścić go z mchów oraz glonów. Jeśli czyszczony nagrobek wykonany jest z betonu lub lastryko, bez obaw możemy wyszorować go szczotką. Gdy pomnik wykonany jest z marmuru, do jego czyszczenia należy użyć miękką ściereczkę np. z mikrofibry. Jeśli źle zabierzemy się do czyszczenia kamienia – możemy go zniszczyć, kamień stanie się porysowany i matowy.

Zobacz także:  Jak dbać o nagrobek z lastryko?

Chcąc wyczyścić nagrobek z kamienia nie należy używać do tego celu ostrych narzędzi np. szczotek i druciaków. Nagrobki z marmuru powinniśmy czyścić miękką szmatką, tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nie zniszczymy jego powierzchni. Nagrobki z marmuru można czyścic zarówno na sucho jak i na mokro. Do mycia pomnika z marmuru nie musimy używać detergentów oraz specjalnych środków czyszczących. Jeśli  nagrobek jest mocno zabrudzony do jego umycia możemy użyć myjki ciśnieniowej.

Zobacz także: Renowacja starego nagrobka

Jeśli zdecydujemy się na mycie nagrobka z kamienia – na mokro, pamiętajmy o jego dokładnym wysuszeniu. Nagrobek możemy wytrzeć kawałkiem skóry lub innym chłonnym materiałem.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Chcąc szybko i sprawnie wyczyścić nagrobek w pierwszej kolejności musimy umyć pomnik oraz oczyścić go z mchów oraz glonów. Fot. Fotolia
Chcąc szybko i sprawnie wyczyścić nagrobek w pierwszej kolejności musimy umyć pomnik oraz oczyścić go z mchów oraz glonów. Fot. Fotolia

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »