reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak chronić się przed owadami?

Jak chronić się przed owadami?


Wysoka temperatura powoduje, że otwieramy okna, przez co do naszego domu dostają się owady. Część insektów jest dla nas niebezpieczna, dlatego powinniśmy zabezpieczać się przed nimi. Jak zatem chronić się przed owadami? Doskonałym rozwiązaniem są moskitiery, które powstrzymują insekty przed dostawaniem się do wewnątrz.

Najwięcej problemów z owadami mamy w okresie letnim. Część insektów jest nieszkodliwa, ale niektóre gatunki (np. osy lub komary) mogą być dla nas niebezpieczne. Szczególnie ważna jest ochrona pomieszczeń, w których znajdują się dzieci lub w których przechowujemy żywność. Jedną z metod jest montaż moskitier powstrzymujących insekty nawet, kiedy okna są zupełnie otwarte.

Najbardziej popularne są tzw. moskitiery ramkowe. Główną częścią tego typu moskitier są siatki, które chronią nas przed owadami. Ramy moskitier najczęściej wykonywane są z lekkiego aluminium, pozwala nam to zdjąć je bez większego wysiłku, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Aluminiową ramę można pomalować lub pokryć oleiną, dzięki czemu będzie ona lepiej komponować się z resztą okna.

– Wybierając moskitierę, warto zwrócić uwagę na jej budowę. Materiał, z którego wykonana jest ramka wpływa na trwałość całej konstrukcji. Ważny jest też kształt oraz wielkość powierzchni, które z kolei decydują o sprężystości siatki. Estetykę zapewnia wykonanie narożników pod kątem 45 stopni i uszczelka licująca się z profilem ramki – mówi Sławomir Dubiela z MS więcej niż Okna.

Zobacz także: Jak naprawić moskitierę?

Moskitiery można zakładać na oknach, a także na drzwiach balkonowych i tarasowych. Moskitiery przeznaczone do montowania w drzwiach nieznacznie różnią się konstrukcją od moskitier okiennych, ponieważ stanowią odrębne skrzydło, które mocuje się na zawiasach. 

Moskitierę ramkową można zainstalować w każdym oknie. Montuje się ją po zewnętrznej stronie, używając do tego obrotowych zaczepów, które przykręcane są śrubami do ramki. Aby ją zdjąć, należy przekręcić uchwyty o 90 stopni.

Innym rozwiązaniem są moskitiery połączone z roletami zewnętrznymi, które mają osobne prowadnice dla każdej z osłon. Montaż takich moskitier zależy od tego, jaki typ rolety wybierzemy.

– Roletę kompaktową instaluje się wyłącznie na etapie budowy, ponieważ wstawia się ją razem z oknem. W zależności od sposobu zabudowy skrzynka rolety nie jest widoczna na zewnątrz budynku. Oprócz tego są też dostępne tzw. rolety naelewacyjne, które montuje się na osadzonych wcześniej oknach lub murze, a ich skrzynki są widoczne od strony elewacji. Dużym zainteresowaniem cieszą się te z możliwością zabudowy i po wykonaniu elewacji są niewidoczne – dodaje Sławomir Dubiela.

Ważne, żeby odpowiednio dbać o moskitiery ramkowe. Co jakiś czas należy je zdjąć i umyć wodą z detergentem. Czyścimy siatkę i ramę. Aby moskitiery służyły nam dłużej, trzeba je ściągać na czas zimy i ponownie zakładać wiosną, kiedy na zewnątrz się ociepli. W przypadku moskitier połączonych z roletami wystarczy sporadycznie umyć siatkę.

Zobacz także: Jakie okna wybrać do domu?

Źródło: materiały prasowe

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Moskitiery powstrzymują owady przed dostawaniem się do wnętrza domu. Fot materiały prasowe.
Moskitiery powstrzymują owady przed dostawaniem się do wnętrza domu. Fot materiały prasowe.

Fot materiały prasowe
Fot materiały prasowe

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patentowy.com

Kancelaria Prawa Własności Przemysłowej w Krakowie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama