reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Niewymagające krzewy liściaste o małych rozmiarach

Niewymagające krzewy liściaste o małych rozmiarach

Karłowe odmiany krzewów liściastych zajmą niewiele miejsca w małym ogrodzie, będą atrakcyjne i wytrzymają każde warunki. Niewymagające krzewy liściaste idealnie nadają się do zagospodarowania niewielkiej przestrzeni w ogrodzie o przeciętnej glebie.

Najlepiej poszukać karłowych odmian popularnych gatunków krzewów liściastych. Znajdziemy tam odmiany o atrakcyjnych barwach liści lub efektownych kwiatach. Odporną grupą krzewów są berberysy. Znajdziemy wśród nich odmiany o karłowym, kulistym, płożącym lub kolumnowym pokroju. 

Berberysy

Berberys Thunberga (Berberis thunbergii) `Kobold` jest krzewem o kulistym pokroju dorastającym do 50 cm wysokości. Ma lśniące ciemnozielone liście, jesienią przybierające szkarłatny kolor.

Berberys Thunberga (Berberis thunbergii) `Powwow` ma kolumnowy, wzniesiony pokrój. Osiąga wysokość około 1 m i 50 cm szerokości. Liście wiosną są żółtawe, później zielone z kremowo-żółtymi plamkami. Jesienią przebarwiają się na żółto lub pomarańczowo-czerwono.

Berberis Thunberga (Berberis thunbergii) `Helmond Pillar` ma wąski, kolumnowy pokrój i osiąga około 1,5 m wysokości i do 60 cm szerokości. Liście są drobne, purpurowo-czerwone. Odmiana odporna na mróz i niewymagająca w stosunku do warunków glebowych. Nadaje się na niewysokie żywopłoty.

Zobacz także: Ogrodowe krzewy liściaste zrzucające liście na zimę

Pigwowiec pośredni (Chaenomeles x superba) `Texas Scarlet`

Wśród krzewów liściastych znajdziemy też takie, które są nie tylko nieduże i odporne ale też atrakcyjnie kwitną.

Jjest krzewem o luźnej budowie, dorastającym do około 1 m wysokości. Atrakcyjne, intensywnie czerwone kwiaty pojawiają się w kwietniu i maju. Owoce są jadalne, początkowo zielone, później jasnożółte.

Szczodrzeniec położony (Cytisus decumbens)

Krzew z leżącymi na ziemi, łatwo korzeniącymi się pędami. Dorasta zaledwie do 20 cm wysokości. Ma drobne, ciemnozielone liście i lśniąco żółte, liczne kwiaty osadzone wzdłuż pędów. Jest odporny na mróz i upały oraz preferuje suche, piaszczyste gleby.

Zobacz także: Krzewy liściaste do ogrodu - zielone całą zimę

Inne odporne krzewy

Inne odporne krzewy o atrakcyjnych liściach lub kwiatach i niedużych rozmiarach: tawuła japońska (Spiaraea japonica) `Goldflame`, `Goldmound`, forsycja (Forsythia) `Maluch`, lilak Meyera (Syringa meyeri) `Palibin`, pięciornik krzewiasty (Potentilla fruticosa) `Kobold`, `Daydawn`, `Goldstar`, krzewuszka cudowna (Weigela florida) `Verweig`, berberys Thunberga (Berberis thunbergii) w karłowych odmianach.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Niewymagające krzewy liściaste idealnie nadają się do zagospodarowania niewielkiej przestrzeni w ogrodzie o przeciętnej glebie.
Niewymagające krzewy liściaste idealnie nadają się do zagospodarowania niewielkiej przestrzeni w ogrodzie o przeciętnej glebie.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama