reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jak pielęgnować winorośl?

Czy wiesz jak pielęgnować winorośl?

Uprawa winorośli w naszym klimacie nie zawsze się udaje. Niekorzystne są dla niej krótkie i dość chłodne lata oraz mroźne zimy.

Podlewanie - jest odporna na brak wody (ma rozbudowany system korzeniowy). Podlewaj je w czasie przedłużającej się suszy na glebach piaszczystych (zwłaszcza niedawno posadzone i gdy susza przypada na okres tworzenia się owoców).

Nawożenie - co roku jesienią rozłóż warstwę (3 cm) kompostu. Możesz też zasilać rośliny wieloskładnikowym nawozem mineralnym trzy razy (od wczesnej wiosny do czerwca). Ale nawozy mineralne stosuj z umiarem - przenawożone rośliny gorzej zimują i częściej chorują.

Ściółkowanie - glebę wyłóż ściółką (przekompostowana kora) - zapobiegnie chwastom, nadmiernemu parowaniu wody z gleby, zabezpieczy korzenie przed wahaniami temperatury.

Cięcie - odmiany altanowe tnij umiarkowanie - usuwaj nadmiar zagęszczających się pędów. Grube ramiona rozpięte na pergoli nie wymagają cięcia (spełniają funkcje pnia). Deserowe odmiany przycinaj corocznie - wtedy dobrze owocują. Prowadź krzew tak, aby po jesiennym cięciu zostały 2 - 3 pędy jednoroczne z pąkami kwiatowymi – zapewnisz obfite plony.

Przygotowanie do zimy - w listopadzie wrażliwe rośliny przysyp 30-centymetrowym kopczykiem ziemi - zabezpieczy korzenie i podstawę rośliny. Pędy, które będą owocowały w następnym roku – przygnij do ziemi i obsyp albo okręć je włókniną.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama