reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jak polepszyć jakość ziemi ogrodowej roślinami?

Czy wiesz jak polepszyć jakość ziemi ogrodowej roślinami?

Rośliny takie jak: aksamitka, nagietek, gorczyca, facelia spulchniają ziemię na głębokość do 150 cm. Tolerują każdy rodzaj podłoża. Mogą być wysiewane z mieszanek nasiennych.

Wysiej nasiona w kwietniu i zagrab. Rośliny o specjalnych wymaganiach glebowych wysiej w rzędach: łubin na glebach lekkich, bobik – ciężkich, grykę – kwaśnych.

Aby uzyskać widoczną poprawę jakości podłoża uprawa powinna trwać przynajmniej 6 tygodni. Jeszcze dłużej – uprawy w obrębie korzeni drzew i krzewów owocowych. Po kwitnieniu rośliny skoś – najpierw gatunki gromadzące azot. Korzenie pozostaw w ziemi.

Rośliny na nawóz zielony pochodzące z upraw krótkotrwałych lub dające niewielką masę liściową możesz przekopać powierzchownie z ziemią albo rozłożyć na rabatach. Jeśli mają dużą masę liściową – pozostaw je na rabatach do zaschnięcia. Potem kompostuj z innymi organicznymi odpadami.

Po koszeniu spulchnij ziemię widłami lub motyką. Nadziemne i podziemne resztki roślin przekop z ziemią na małą głębokość. Podłoże nadaje się już do sadzenia. Jednak wysiew nasion odłóż do momentu, aż ziemia dostatecznie osiądzie.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

topFX.pl

Portal. Platforma walutowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama