reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Dzwonek haylodgensis (Campanula takesimana)

Dzwonek haylodgensis (Campanula takesimana)

Dzwonek haylodgensis to roślina jasno niebieskich kwiatkach, której wysokość nie przekracza 15 cm. Może być ozdobą skalniaków, ale również cieszyć oko w domowym zaciszu. Jak pielęgnować dzwonek haylodgensis?

Dzwonek haylodgensis to roślina o bujnych, jasno niebieskich kwiatkach, które mogą ozdabiać nasze tarasy, balkony, ogród lub mieszkanie. W tym ostatnim potrzebuje specjalnych warunków, aby mogła ładnie kwitnąć. Jak pielęgnować dzwonek haylodgensis w domu lub mieszkaniu?

Najlepsze stanowisko na dzwonek haylodgensis?

Najlepszym stanowiskiem na dzwonek haylodgensis w pomieszczeniu jest wschodnia lub zachodnia część, na parapecie. Możemy również ustawić roślinę w głębi pokoju, który wychodzi na południe. Ważne jest, aby dzwonek znajdował się w jasnym miejscu, ale nie był wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Zobacz też: Inne Kwiaty na stanowisko półcieniste

W okresie letnim, gdy temperatura nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza, możemy przenieść roślinę na zewnątrz. Utrzymując przy tym stanowisko, które toleruje – rozproszone światło. Jeżeli zechcemy możemy dzwonek haylodgensis przenieść na stałe do ogrodu. Korzystnie prezentuje się na skalniakach oraz brzegach rabat.

Jak podlewać dzwonek haylodgensis?

Dzwonek haylodgensis lubi wilgotne podłoże, dlatego należy podlewać go regularnie. Należy jednak pamiętać, aby za każdym razem wylewać wodę z podstawki. Jeżeli roślina przez długi czas będzie stała w wodzie – może to doprowadzić do gnicia korzeni.

Dzwonek haylodgensis to roślina, która ceni sobie wilgotne powietrze. Chcąc zapewnić mu optymalne warunki, warto spryskiwać go delikatną mgiełką wody. Dzięki temu zapewnimy sobie zdrowe i ładnie rozwinięte pąki kwiatów, którymi nas obdarzy.

Jak nawozić dzwonek haylodgensis?

Nawożenie dzwonka haylodgensis odbywa się poprzez zastosowanie nawozu do roślin kwitnących, ale tylko w okresie kwitnienia i tworzenia pąków. W pozostałym okresie roślina nie wymaga stosowania dodatkowego nawozu.

Zobacz też: Kwiaty na stanowisko cieniste

Jak przesadzać dzwonek haylodgensis?

Ze względu na to, że dzwonek haylodgensis ma płytki system korzeniowy, roślinę przesadzamy do płytkich doniczek lub misek. Przesadzać możemy w okresie wiosennym, gdy doniczka jest całkowicie wypełniona przez bryłę korzeniową.

Jak rozmnażać dzwonek haylodgensis?

Dzwonek haylodgensis rozmnaża się w okresie wiosennym, gdy przesadzamy roślinę lub gdy już przekwitnie. Ze względu na to, że roślina nie posiada pręcików i nie wiąże nasion, jedynym sposobem, aby ją rozmnożyć jest podział kępki. Wystarczy bowiem rozdzielić bryłę korzeniową na mniejsze kawałki.

Stosując się do tych kilku podstawowych porad, możemy cieszyć się pięknymi kwiatami dzwonka haylodgensis zarówno w ogrodzie, jak i we własnym mieszkaniu. Błękitne kwiatki z pewnością wprowadzą ciekawy i świeży akcent do każdego wnętrza. 

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama