| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Strelicja królewska (Strelitzia reginae)

Strelicja królewska (Strelitzia reginae)

Strelicja królewska (Strelitzia reginae) to przepiękna roślina, którą nazywa się rajskim ptakiem, którego zresztą przypomina.

Strelicja królewska to roślina, która lubi miejsca słoneczne i jasne. Należy jednak uważać, aby nie stała w miejscu bardzo nasłonecznionym, może bowiem doznać poparzeń słonecznych.   

Najlepsze podłoże pod Strelicję królewską

Strelicja królewska powinna rosnąć na żyznej gliniastej glebie. Jeśli nasza ziemie nie jest najlepsza pod tego typu uprawę, można polepszyć jej skład  dosypując do niej podłoże przeznaczone do palm, zmieszane z tradycyjną ziemią przeznaczoną do kwiatów doniczkowych. Jeśli planujemy hodować strelicje królewska doniczce, na jej spód powinniśmy nasypać grubą warstwę drenażu np. keramzytu, który ochroni roślinę przed nadmiarem wilgoci.

Jak często podlewać strelicję królewską?

Strelicja królewska lubi umiarkowane podlewanie. Jak ocenić, czy roślinę należy ponownie podlać? Sprawdźmy suchość ziemi, w której rośnie Jeśli jest lekko wilgotna, wstrzymajmy się z podlewaniem. Jeśli jest sucha – możemy podlewać. Podlewanie rośliny powinno być w miarę regularne, jeśli podczas nawadniania rośliny na podstawce pojawi się woda, należy odlać ją z pojemnika. W okresie zimowym, kiedy powietrze w pomieszczeniach jest suche możemy raz na jakiś czas zraszać roślinę wodą.

Czy strelicję królewską należy nawozić?

Tak. Strelicję królewską powinniśmy nawozić w okresie wzrostu. Najlepszy będzie nawóz niskiej zawartości azotu, ale o dużej zawartości mikroelementów. Rośliny nie powinniśmy nawozić nawozami organicznymi – mogą one bowiem powodować gnicie korzeni rośliny. Nawozy azbestowe natomiast mogą osłabić kwitnienie rośliny,

Przesadzanie strelicji królewskiej

Strelicję królewską możemy przesadzać, ale dopiero wtedy, kiedy korzenie rośliny przerosną doniczkę, w której się znajdują. Po przesadzeniu rośliny doniczka powinna być sporo większa, od poprzedniej. Korzenie rośliny bardzo szybko się rozwijają, jeśli wybierzemy za małą doniczkę, niebawem znowu będziemy musieli przesadzać roślinę. 

Jak rozmnażać strelicję królewską?

Strelicja królewska to przepiękna roślina, co zrobić, aby mieć jej więcej? Oczywiście rozmnażać. Jak możemy to zrobić? Roślinę najlepiej jest rozmnażać przy okazji jej przesadzania. Strelicję królewską należy rozmnażać poprzez podział rozrośniętych roślin z częścią łodygi, na której znajdują się liście i kłącza.

Zobacz także: Takka Chantriera – kwiat nietoperz

Zobacz także: Płomień Afryki (Delonix regia)

Zobacz także: Agawa amerykańska (Agave americana)

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Strelicja królewska - rajski ptak (Strelitzia reginae) Fot. Fotolia
Strelicja królewska - rajski ptak (Strelitzia reginae) Fot. Fotolia

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »