Kwiaty, które znasz. Ale czy wiesz jak się nazywają?

Glorioza (Gloriosa) to kwiat pochodzący z Afryki, który swoim wyglądem przypomina storczyka.
Fotolia
Fotolia
Co to za roślina? Jak się nazywa? Przedstawiamy galerię 20 roślin popularnych z wyglądu, a niekoniecznie z nazwy. Zobacz galerię.

Zantedeschia, Cantedeskia (Kalla, Kalia, Kalijka) – biały piękny kwiat z żółtym środkiem. Zantedeschię bardzo często wykorzystuje się do wykonywania bukietów ślubnych.
Fotolia
Fotolia

Fuksja, Ułanka (Fuchsia) to roślina pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej obejmująca ponad 100 gatunków.
Fotolia
Fotolia

Azalia – (Rhododendron) można ją sadzić w ogrodzie jako rozłożysty krzew o pięknych kwiatach.
Fotolia

Zamiokulkas Zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia) – roślina ta jest bardzo popularna głównie ze względu na swoje niewielkie wymagania. Zamiokulkas nie wymaga obfitego podlewania i może stać w zacienionym miejscu, np. w łazience.
Fotolia
Fotolia

Katleja, Cattleya (storczyk ) to odmiana storczyka pochodząca z Ameryki Południowej. Katleja bardzo często jest wykorzystywana w celach dekoracyjnych, a także jako ozdoba ślubnych bukietów.
Fotolia
Fotolia

Astry (Aster) – najpopularniejsze kwiaty jesienne. Istnieje ich ponad 250 gatunków. Astry są łatwe w uprawie, najlepiej rosną na stanowisku słonecznym lub w półcieniu, na przepuszczalnej i żyznej ziemi.
Fotolia
Fotolia

Zroślicha (Syngonium) – zielona roślina doniczkowa, która może wypuszczać kwiaty, niestety w domowej uprawie robi to dość rzadko.
Fotolia
Fotolia

Pierwiosnek pospolity (Primula vulgaris) – można gu uprawiać w domu i w ogrodzie. Najlepiej wygląda w większych skupiskach.
Fotolia
Fotolia

Mieczyk (Gladiola) – Gladiolus. Mieczyki uprawia się głównie na kwiaty cięte, niemniej jednak można je także hodować w ogrodzie. Najlepiej rosną na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru.
Fotolia

Lantana pospolita (Lantana camara) to krzew z Ameryki Środkowej, który może dorosnąć do 3 m wysokości. Lantanę pospolitą można uprawiać w skrzynce na balkonie, pojemniku na tarasie oraz w domu. Lantana pospolita jest rośliną trującą zarówno dla zwierząt i ludzi.
Fotolia

Pelargonia (Pelargonium) – najpopularniejsza roślina balkonowa. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa "pelargós", które oznacza bociana. A wszystko przez podobieństwo torebek nasiennych do bocianiego dzioba.
Fotolia
Fotolia

Petunia to roślina, która jest bardzo powszechnie uprawiana w celach ozdobnych. Nazwa "Petunia" pochodzi od słowa "Petum" - oznaczającego tytoń, z którym jest spokrewniona.
Fotolia
Fotolia

Kaladium (Caladium) to roślina, która świetnie nadaje się do zimowego ogrodu.
Fotolia
Fotolia

Cyklamen nazywany także Fiołkiem Alpejskim jest bardzo popularnym kwiatem imieninowo-urodzinowym. Cyklamen to roślina przeznaczona do wnętrz, do uprawy ogrodowej nadaje się tylko jeden gatunek – Cyklamen purpurowy, który jest mrozoodporny.
Fotolia
Fotolia

Chryzantema (Dendranthema) najbardziej popularna staje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy szukamy kwiatów na cmentarz.
Fotolia
Fotolia

Hiacynt (Hyacinthus) – niewielki kwiat o pięknym zapachu. Hiacynt jest zarówno rośliną pokojową, jak i ogrodową.
sxc.hu
sxc.hu

Achimenes – przepiękna, ale mało znana roślina kwitnąca od lipca do września.
Fotolia
Fotolia

Warszawianki, Kosmos (Cosmos bipinnantus) – trochę zapomniane, ale bardzo urocze.
Fotolia

Difenbachia (Dieffenbachia) – trująca roślina doniczkowa. Spożycie soku z Difenbachii może podrażnić układ mowy i uniemożliwić mówienie. Lepiej nie mieć jej w domu, jeśli mamy dzieci lub zwierzęta.
Fotolia
Fotolia
Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »

Komplet e-booków: Budowa domu bez pozwolenia + Gwarantowany kredyt mieszkaniowy
Tylko teraz
19,90 zł
Źródło:
Własne
Komentarze(0)
Pokaż: