| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Co zrobić, aby kaktusy zakwitły?

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły?

Kaktusy są specyficznymi gatunkiem, w obrębie którego niektórzy wyróżniają setki rodzajów roślin. Różnią się od innych kwiatów pokojowych odmiennymi wymaganiami. Ich charakterystyczne piękno dostrzec można szczególnie wtedy, gdy kwitną. Ale co zrobić, aby im w tym pomóc?

Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim musisz zapewnić im specjalne warunki. Kaktusy wymagają zimowego okresu spoczynku w niskiej temperaturze, w bardzo jasnym miejscu ze skąpym podlewaniem.

Temperatura

Średnio 8-15 st. C zimą w ciągu dnia.
Nie mniej niż 5 st. C w nocy.

Zobacz także: Jaka temperatura i wilgotność powietrza są optymalne dla roślin doniczkowych

Światło

Gatunki zawiązujące paki późną zimą jak np. Echinocereus i Mammillaria ustawiamy na jasnym południowym oknie. Natomiast odmiany Rhipsalidopsis Schlumbergera, Cereus, Epiphyllum i Opuntia dobrze czują się na oknie zachodnim. Kaktusy mogą również zimować w widnej, chłodnej piwnicy.

Wietrzenie

Bardzo uważamy w czasie wietrzenia, żeby kaktusy rozgrzane zimowym słońcem nie znalazły się na drodze chłodnego prądu powietrza. Gdyby tak się stało, rośliny zareagowałyby widocznymi czerwieniejącymi plamami, które doprowadziłyby do ich śmierci.

Podlewanie

Zimą podlewamy bardzo skąpo, ponieważ korzenie kaktusów bardzo łatwo mogą zgnić. Za duże dawki wody szybko by do tego doprowadziły, a co za tym idzie – przyrosty na wiosnę byłyby słabe i pozbawione pąków. Z kolei skutkiem zbyt małych dawek wody jest zasychanie drobnych korzonków. Dlatego podlewaniu trzeba poświęcić najwięcej uwagi.

Zobacz także: Podlewanie roślin doniczkowych

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »