reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Jakie szanse na kredyt ma emeryt?

Jakie szanse na kredyt ma emeryt?

Emeryt o niskim dochodzie również masz szansę otrzymać kredyt. Banki w przypadku emerytów nieco rozluźniły swoją politykę, do zaciągnięcia pożyczki wystarczy już tylko 1000 złotych emerytury netto. Na ile lat można otrzymać taką pożyczkę?

Liczne kampanie reklamowe pożyczek gotówkowych, narzekanie banków, że klienci odchodzą do firm pozabankowych oraz zapowiedź rozluźnienia zasad liczenia zdolności kredytowej narzucanych przez nadzór finansowy nieznacznie przełożyły się na wzrost szans na otrzymanie kredytu przez niezamożne osoby. Emerytowi z tysiącem złotych w kieszeni dziś odmówi kredytu mniej banków niż przed rokiem.

Osobie, której emerytura netto wynosi 1 tys. zł obecnie 6 z 21 banków odmówiłoby udzielenia trzyletniej pożyczki. Wygląda na to, że polityka kredytowa banków stała się bardziej przyjazna, bo w październiku zeszłego roku opisywanemu klientowi – prowadzącemu jednoosobowe gospodarstwo domowe, bez innych zobowiązań – pieniędzy nie pożyczyłoby 9 z 22 ankietowanych banków. Kredytu, podobnie jak przed rokiem odmówią mu: BOŚ, Citi Handlowy, DB PBC, Millennium, Nordea i Raiffeisen, ale udzieli już Polbank, który rok temu był niechętny. Jak dowiedzieliśmy się na infolinii opisywany klient ma również szansę na 2–3 tys. zł kredytu w BNP Paribas, choć jak zaznaczył przedstawiciel banku nie byłoby łatwo.

Na naszej liście potencjalnych kredytodawców nie ma obecnie DNB Nord, który w październiku 2011 roku nie udzieliłby kredytu niezamożnym klientom, a w tym roku w ogóle zrezygnował z bankowości detalicznej.

Zobacz także: Czy można uzyskać kredyt na dom do generalnego remontu?

Ile można pożyczyć?

W pozostałych bankach klient ma szansę pożyczyć pieniądze. Powinien mieć jednak świadomość, że różnice w możliwościach kredytowych są bardzo duże. W BNP Paribas dostanie na trzy lata
ok. 2–3 tys. zł kredytu, w BGŻ 3 tys. zł, a w PKO BP i Pocztowym ok. 4 tys. zł. W najhojniejszym Polbanku będzie to 18 tys. zł, a w nieznacznie mu ustępujących Eurobanku i Kredyt Banku około 14 tys. zł.

Powyżej 10 tys. zł senior z tysiącem złotych wpływów może uzyskać jeszcze w BZ WBK i Getin Noble Banku. BPH pożyczy 9,3 tys. zł, MultiBank i mBank około 7 tys. podobnie ING BSK, ale ten ostatni na taką kwotę zgodzi się wyłącznie w przypadku swoich klientów, nieznanym zaproponuje mniej.

Zobacz także: Zdolność kredytowa maleje z wiekiem

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Emeryci Fot. Fotolia
Emeryci Fot. Fotolia

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama