reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK?

Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi nasze dane dotyczące zaciąganych przez nas kredytów, tworzy tym samym naszą historię kredytową. Czasem nie wiemy, jak wyglądają nasze dane w BIK-u. Jak je sprawdzić?

Swoje dane w BIK-u możemy sprawdzić na kilka sposób. Po pierwsze możemy udać się do Biura Obsługi Klienta BIK, tam należy złożyć wniosek, w którym prosimy o udostępnienie naszych danych. Niestety takie biuro jest tylko jedno w Polsce i mieści się w Warszawie na ulicy Postępu 17A w budynku Adgar Plaza. Jest ono czynne pięć dni w tygodniu, w poniedziałek czynne jest w godzinach od 8:00 do 16:00, w środę między godziną 9:00 a 17:00, natomiast we wtorek, w środę i w czwartek od godziny 8:00 do godziny 16:00. Skorzystanie z tej opcji jest w zasadzie dostępne tylko dla osób z Warszawy i z miejscowości ościennych. Inni oczywiście też mogą złożyć wniosek osobiście, ale to my ponosimy koszty dojazdu, dlatego często jest to dla nas nieopłacalne. W takiej sytuacji lepiej jest skorzystać z innej opcji.

Zobacz także: Leasing zamiast kredytu

Informację na temat swoich danych znajdujących się w BIK możemy również pozyskać korespondencyjnie. Formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej BIK. Wystarczy w zakładce Klient indywidualny wybieramy interesujący nas wniosek, wypełniamy online, ale możliwe jest to tylko w godzinach działania systemu BIK, czyli od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00-22:00, oprócz dni wolnych wyszczególnionych w „Ustawie o dniach wolnych od pracy”. Do wniosku dołączamy dowód o uiszczeniu wpłaty za wykonanie raportu. Potwierdzenie opłaty musi zawierać nr kontra, na który wpłacono pieniądze, imię i nazwisko wnioskodawcy, adres zameldowania, w tytule wpłaty zaś nr PESEL wnioskodawcy i nazwa raportu, który chcemy uzyskać. Następnie to wszystko wysyłamy na adres:

Biuro Obsługi Klienta BIK S.A.
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
z dopiskiem: „Raport”

Stan realizacji wniosku możemy monitorować na stronie BIK. Czas wygenerowania raportu nie może przekraczać 30 dni, w praktyce jest to zazwyczaj 14 dni.

Biuro Informacji Kredytowej nie udziela informacji dotyczących historii kredytowej przez telefon i w formie maila.

Dodatkowo swoją historię kredytową możemy poznać przez konto internetowe w niektórych bankach, jednak koszt takiej operacji to kilkadziesiąt złotych.

Zobacz także: Kiedy dane trafiają do BIK?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Pieniądze. Fot. Fotolia
Pieniądze. Fot. Fotolia

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Uścimiak

Prawnik, specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa i postępowania karnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama