reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK?

Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi nasze dane dotyczące zaciąganych przez nas kredytów, tworzy tym samym naszą historię kredytową. Czasem nie wiemy, jak wyglądają nasze dane w BIK-u. Jak je sprawdzić?

Swoje dane w BIK-u możemy sprawdzić na kilka sposób. Po pierwsze możemy udać się do Biura Obsługi Klienta BIK, tam należy złożyć wniosek, w którym prosimy o udostępnienie naszych danych. Niestety takie biuro jest tylko jedno w Polsce i mieści się w Warszawie na ulicy Postępu 17A w budynku Adgar Plaza. Jest ono czynne pięć dni w tygodniu, w poniedziałek czynne jest w godzinach od 8:00 do 16:00, w środę między godziną 9:00 a 17:00, natomiast we wtorek, w środę i w czwartek od godziny 8:00 do godziny 16:00. Skorzystanie z tej opcji jest w zasadzie dostępne tylko dla osób z Warszawy i z miejscowości ościennych. Inni oczywiście też mogą złożyć wniosek osobiście, ale to my ponosimy koszty dojazdu, dlatego często jest to dla nas nieopłacalne. W takiej sytuacji lepiej jest skorzystać z innej opcji.

Zobacz także: Leasing zamiast kredytu

Informację na temat swoich danych znajdujących się w BIK możemy również pozyskać korespondencyjnie. Formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej BIK. Wystarczy w zakładce Klient indywidualny wybieramy interesujący nas wniosek, wypełniamy online, ale możliwe jest to tylko w godzinach działania systemu BIK, czyli od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00-22:00, oprócz dni wolnych wyszczególnionych w „Ustawie o dniach wolnych od pracy”. Do wniosku dołączamy dowód o uiszczeniu wpłaty za wykonanie raportu. Potwierdzenie opłaty musi zawierać nr kontra, na który wpłacono pieniądze, imię i nazwisko wnioskodawcy, adres zameldowania, w tytule wpłaty zaś nr PESEL wnioskodawcy i nazwa raportu, który chcemy uzyskać. Następnie to wszystko wysyłamy na adres:

Biuro Obsługi Klienta BIK S.A.
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
z dopiskiem: „Raport”

Stan realizacji wniosku możemy monitorować na stronie BIK. Czas wygenerowania raportu nie może przekraczać 30 dni, w praktyce jest to zazwyczaj 14 dni.

Biuro Informacji Kredytowej nie udziela informacji dotyczących historii kredytowej przez telefon i w formie maila.

Dodatkowo swoją historię kredytową możemy poznać przez konto internetowe w niektórych bankach, jednak koszt takiej operacji to kilkadziesiąt złotych.

Zobacz także: Kiedy dane trafiają do BIK?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Pieniądze. Fot. Fotolia
Pieniądze. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama