| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyt Bank nie udzieli już kredytu w euro

Kredyt Bank nie udzieli już kredytu w euro

Kredyt Bank nie udzieli już kredytu w euro – taka informacja pojawiła się w komunikacie prasowym na stronie banku. Od 2 stycznia 2012 r. zainteresowani kredytem hipotecznym będą mogli zadłużyć się w Kredyt Banku tylko w polskiej walucie.

Kredyt Bank to już druga instytucja, obok PKO BP, która wycofała się z finansowania zakupu nieruchomości w euro. Jak wynika z komunikatu, przyczyną nowej polityki banku jest niestabilna sytuacja na rynkach finansowych i znaczne wahania kursu waluty, „co przekłada się na rosnące koszty finansowania akcji kredytowej w euro”.

Ci klienci, którzy zdecydowali się na złożenie kompletnego wniosku do 31 grudnia 2011 r., mają szansę na kredyt w euro pod warunkiem, że umowa zostanie pozytywnie rozpatrzona do 31 marca 2012 r.

Zobacz także: Czy dostaniesz kredyt hipoteczny w 2012 r.?

Mimo wycofania się z udzielania kredytów w euro, nie zmieni się strategia banku, której istotą jest aktywny udział na rynku kredytów hipotecznych stanowiących bardzo ważne źródło finansowania zakupu nieruchomości.

– Bank skoncentruje się na dalszym rozwoju oferty kredytów w złotych, z uwzględnieniem kredytów preferencyjnych „Rodzina na Swoim”. Atrakcyjność i dostępność oferty złotowej Kredyt Banku potwierdzają wysokie pozycje i wiele wyróżnień zdobytych w rankingach hipotecznych […] – czytamy w komunikacie prasowym.

Zobacz także: Czy w 2012 r. banki przestaną oferować kredyty walutowe?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »