reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Polacy nie boją się kredytów w euro

Polacy nie boją się kredytów w euro

Polacy nie boją się kredytów w euro i mimo większego ryzyka często wybierają zadłużenie w europejskiej walucie. Dlaczego kredyt w euro może być korzystniejszy niż kredyt złotowy?

Część Polaków, mimo trwających zawirowań gospodarczych, nadal decyduje się na zobowiązania hipoteczne w walutach obcych, które najczęściej są korzystniejsze niż te w złotym.

Zobacz także: Co z kredytami hipotecznymi w 2012 roku?

Poniżej przedstawiono porównanie warunków oferty najatrakcyjniejszego kredytu hipotecznego w euro dla rodziny 2+2 w czerwcu, sierpniu oraz w listopadzie bieżącego roku. Dla potrzeb analizy przyjęto, że czteroosobowe gospodarstwo domowe chce kupić mieszkanie o wartości 375 tys. zł i w tym celu zaciąga 30-letni kredyt na 300 tys. zł z wkładem własnym na poziomie 20%. Wysokość miesięcznego dochodu została określona jako dwukrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw wg GUS. Do analizy w listopadzie posłużył dochód netto za wrzesień, który wyniósł 5 123,34 zł.

Co ciekawe, dla przyjętych założeń od sierpnia do listopada poziom najatrakcyjniejszych rat kredytów hipotecznych dostępnych na rynku uległ obniżce o 36 zł. W dalszym ciągu pozostają one wyższe niż w czerwcu. Jednak w tym miejscu należy podkreślić, że uzyskanie raty takiej wysokości w listopadzie wiązało się z koniecznością skorzystania z innych produktów banku.

Zobacz także: Banki udzieliły mniej kredytów hipotecznych w obcej walucie

W chwili obecnej instytucje finansowe na szeroką skalę stosują już zasady tzw. cross sellingu. Oznacza to, że aby otrzymać atrakcyjne warunki kredytu, trzeba liczyć się z wymogiem założenia konta, korzystania z karty debetowej oraz wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia od utraty pracy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Polacy nie boją się kredytów w euro i mimo większego ryzyka często wybierają zadłużenie w europejskiej walucie. Fot. Fotolia
Polacy nie boją się kredytów w euro i mimo większego ryzyka często wybierają zadłużenie w europejskiej walucie. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama