REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dom inteligentny – Instalacje bezprzewodowe

Dom, dach. Fot. materiały prasowe
Dom, dach. Fot. materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Inteligentne domy staja się coraz bardziej popularne. Wiele osób marzy o domu, w którym będzie mógł czuć się bezpiecznie, komfortowo przy minimalnych kosztach eksploatacji. Rozwiązaniem są instalacje bezprzewodowe, które można zamontować w budynku bez konieczności przeprowadzania kolejnego remontu.

Standardowe, przewodowe  rozwiązania inteligentnych domów z reguły  są bardzo drogie. Zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych i kończą się w granicach nawet  kilkuset tysięcy złotych.  Na tak wysoki koszt składają się: projekt instalacji, koszt urządzeń,  koszt instalacji oraz koszt zaprogramowania i uruchomienia systemu. W przypadku istniejących budynków koszt ten znacznie się zwiększy z uwagi na konieczność przeprowadzenia kosztownego i gruntownego remontu, który jest nieunikniony w fazie implementacji inteligentnego przewodowego systemu, co głównie powoduje że większość z nas nie decyduje się na takie rozwiązanie.

REKLAMA

Taki wysoko zaawansowany technicznie dom może mieć większość z nas na każdym etapie budowy. Marzenia te możemy urzeczywistnić dzięki bezprzewodowemu standardowi komunikacji, który w bardzo łatwy i tani sposób przekształcić każdy dom w dom inteligentny.

Zobacz także:  Jak zabezpieczyć nasz dom przed wyjazdem na urlop?

Bezprzewodowe standardy komunikacji zostały stworzone przede wszystkim z myślą o istniejących budynkach ale z uwagi na cenę i łatwość konfiguracji znalazły zastosowanie również w nowych inwestycjach. Przy montażu instalacji bezprzewodowej komunikacji nie potrzebujemy przeprowadzania kosztownych remontów. Nie jest wymagane kucie w ścianach ani rozciąganie przewodów. Instalacje bezprzewodowe możemy wprowadzić  do naszego domu na każdym etapie jego budowy, ponieważ jest to standard bezprzewodowy.  Systemy tego typu są bardzo prosty i łatwy w konfiguracji, powstały  bowiem dla użytkowników a nie dla wyspecjalizowanych programistów. Użytkownicy Inteligentnych Domów opartych na technologiach bezprzewodowych są w stanie sami stworzyć taki system i przeprowadzić jego konfigurację w swoim domu wedle własnego uznania. Bezprzewodowa komunikacja pozwala użytkownikom na stopniową implementację systemu co umożliwia rozłożeniem kosztów inwestycji na miesiące a nawet lata.

Zobacz także: Jak zamontować skuteczny monitoring?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Systemy bezprzewodowe są odporne na zakłócenia innych urządzeń domowych np. routerów Wi-Fi, telefonów komórkowych czy mikrofalówek. Bezprzewodowe instalacje można też stosować w dużych budynkach wielorodzinnych.

Możliwość zastosowania instalacji bezprzewodowych Fot. BMS

Źródło: BMS

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA