| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Czy parowanie szyb to poważny problem?

Czy parowanie szyb to poważny problem?


Wiosna to czas prac budowlanych. Pomyślmy więc o pozbyciu się usterek, które nagromadziły się w naszym domu jesienią i zimą. Przykładem takiego problemu jest kondensacja, która polega na skraplaniu się pary wodnej na powierzchni okien.

Parowanie szyb wewnątrz pomieszczeń najczęściej powstaje w wyniku złej wentylacji, dlatego w pierwszej kolejności należy sprawdzić działanie wentylacji grawitacyjnej lub zastąpić ją wentylacją mechaniczną. Dodatkowym rozwiązaniem może być także wybór okien z mikrowentylacją, która zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Drugą przyczyną skraplania się pary wodnej na szybach jest zbyt duża wilgotność powietrza. Warto zatem w pomieszczeniach narażonych na występowanie wilgotności zastosować oszklenie o niskim współczynniku Ug. Uzupełnieniem tego oszklenia powinno być wykonanie szyby na ciepłej ramce dystansowej, która dzięki zawartości absorbentu pochłania wilgoć z wnętrza szyb,y eliminując powstawanie wyroszenia wewnątrz niej. Najlepiej, aby ramka ta była wykonana ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. „mostka termicznego”. Nie mniej jednak, nawet najlepsza szyba nie wyeliminuje tego zjawiska przy zbyt dużej wilgotności. W takim przypadku wskazane jest wyposażyć okno w odpowiednie urządzenie nawiewne np. nawiewnik higrosterowany lub ciśnieniowy.” – podpowiada Marek Szade, Brand Manager Vetrex Sp. z o.o.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zjawisko kondensacji pary wodnej na powierzchni szyb okiennych bardzo często odbierane jest jako wada stolarki okiennej.
Zjawisko kondensacji pary wodnej na powierzchni szyb okiennych bardzo często odbierane jest jako wada stolarki okiennej.

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Olga Rzycka

Coach, trener, psycholog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »