reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Dlaczego nie wolno stosować wentylatorów elektrycznych na kanałach wentylacji grawitacyjnej w łazienkach?

Dlaczego nie wolno stosować wentylatorów elektrycznych na kanałach wentylacji grawitacyjnej w łazienkach?


Wentylatory łazienkowe, stały się bardzo popularne. Ze względu na słabą efektywność wentylacji grawitacyjnej, są obecne powszechnie stosowane w coraz większej ilości mieszkań.


Często spotykanym problemem w budownictwie mieszkaniowym jest wadliwa praca wentylacji grawitacyjnej. Źle działająca wentylacja, może powodować, że powietrze w łazience lub innym pomieszczeniu zamiast być wyciągane, jest wtłaczane z powrotem do pomieszczenia, a razem z nim zapachy, których sobie nie życzymy?

Najczęstszą przyczyną problemu, jest zastosowanie dodatkowej wentylacji wyciągowej w niektórych mieszkaniach w bloku. Przy systemie wentylacji grawitacyjnej z włączonymi wentylatorami elektrycznymi, powietrze może być tłoczone z pomieszczeń na innych kondygnacjach niż nasze. Wentylator nadający ciśnienie, wyższe niż ciśnienie wynikające z ciągu kominowego, powoduje przepływ powietrza do innych pomieszczeń – jest to reguła naczyń połączonych.
Stosowanie wentylatorów wspomagających wyciąg w takim rodzaju budownictwa jest zabronione przez prawo. Niestety, część społeczeństwa patrząc jedynie przez pryzmat własnych korzyści, lub też z własnej z niewiedzy, powszechnie stosuje wentylatory w kanałach wentylacji grawitacyjnej.

Drożna wentylacja grawitacyjna, nie wspomagana wentylatorami, jest bardzo skuteczna. Korzystny jest właściwy przepływ powietrza w kanałach i brak zjawiska wtłaczania zużytego powietrza do innych pomieszczeń. Przy stosowaniu wentylacji grawitacyjnej, warto upewnić czy nasze okna i drzwi nie są zbyt szczelne. Zastosowanie zbyt szczelnych okien powoduje spadek efektywności wentylacji a zatem i pogorszenie jakości powietrza w pomieszczeniu.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Juszczyk

doradca podatkowy w firmie inFakt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama