reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Czy pompki skroplin są niezbędnym elementem instalacji klimatyzacji?

Czy pompki skroplin są niezbędnym elementem instalacji klimatyzacji?


Pompki skroplin są niezbędnym elementem instalacji klimatyzacji w przypadku, gdy powstałe skropliny nie mogą zostać odprowadzone w sposób grawitacyjny. Skropliny należy odprowadzić np.: do instalacji kanalizacyjnej, rynien, czy też bezpośrednio na zewnątrz budynku.

Wszędzie tam, gdzie występuje czynnik roboczy (freon), należy odprowadzić skropliny. Skropliny inaczej nazywane są kondensatem. Jest to ciecz, powstała na skutek skroplenia gazu. W przypadku, kiedy nie mamy swobodnego dostępu, bądź dostęp jest w jakiś sposób ograniczony, pompki skroplin pozwolą rozwiązać nam ten problem usuwanie skroplin.
Ich zastosowanie zaleca się także przy rozbudowie klimatyzacji.

Skropliny powstają na skutek przepływu powietrza przez zimny parowacz. Niepoprawne ich odprowadzenie z klimatyzatora, może być powodem jego nieprawidłowej pracy, a nawet może dojść do jego uszkodzenia.
Warto wiedzieć, że wzrost wydajności chłodniczej związany jest z większą ilością czynnika roboczego (freonu) w obiegu chłodniczym, co wpływa z kolei na ilość powstających skroplin.
Kolejnym powodem dla którego odprowadzenie skroplin jest bardzo ważne jest fakt że, może dochodzić do zalewania mieszkania, może być to także przyczyną nieprzyjemnych zapachów. 

Pompa skroplin jest jednym z elementów (urządzeń), które musimy nabyć waz z klimatyzatorem. Nie powinniśmy oszczędzać na jej zakupie, ponieważ koszt nawet najbardziej nowoczesnej i najdroższej pompki skroplin jest niewielki w porównaniu z kosztami remontu.

Przede wszystkim, należy się zastanowić czy pompka, którą wybraliśmy da radę przetłoczyć ilość powstających skroplin w naszym klimatyzatorze na wymaganą wysokość. Jeżeli nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego samemu, należy zapytać osoby u której nabywamy produkt.
Drugim ważnym aspektem jest jej jakość i niezawodność. Cena pompki jest dużo mniejsza niż koszt klimatyzatora. Nie staraj się więc zmniejszyć swoich wydatków kosztem jakości pompki.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama