REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

325. lat istnienia szwedzkiego koncernu Husqvarna

REKLAMA

W tym roku szwedzki koncern Husqvarna obchodzi swoje 325-lecie istnienia. Przez ostatnie trzy wieki Husqvarna zajmowała się – od produkcji broni, aż do budowy automatycznych robotów koszących trawę. Husqvarna nadal stawia sobie kolejne wyzwania na przyszłość.

REKLAMA

Pasja i wiedza

Od rozpoczęcia swojej działalności w roku 1689 Grupa Husqvarna szczyci się produkcją szerokiej gamy urządzeń i wysokiej jakości produktów, które zawsze służyły człowiekowi: w kuchni, w pracy, w lesie czy w ogrodzie. Stosowanie nowoczesnych technologii połączone z przedsiębiorczością ówczesnych założycieli oraz zamiłowaniem do wysokiej jakości produktów zaowocowało powstaniem jednej z najprężniej działających firm na świecie. Firma Husqvarna rozpoczęła swoją działalność od ręcznej produkcji broni. Muszkiety dostarczane były do króla Szwecji, a logo firmy nawiązuje do muszki z muszkietu. Dziś pięknie zdobiona, wiekowa broń Husqvarna jest dla znawców bardzo cenna.

Dawne logo firmy. Fot. Husqvarna

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Firma Husqvarna nieustannie się rozwija, można to zauważyć już od pierwszych lat działalności – każdy produkt sygnowany marką Husqvarna oznaczał się jakością oraz funkcjonalnością. Produkujemy wysokiej jakości produkty, aby pomóc użytkownikom w osiągnięciu najlepszych rezultatów. Nie stałoby się to, gdyby nie pasja i zamiłowanie do stawiania sobie celów - aby być najlepszym” – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna.

Fot. Husqvarna

Dziedzictwo firmy

Pod koniec XVII wieku, kiedy to wojna pochłaniała Europę, w Szwecji wzrosło zapotrzebowanie na produkcję broni. Do rozpoczęcia działalności przemysłowej w tamtych czasach niezbędna była energia wodna, więc Szwedzi zdecydowali się na budowę pierwszego zakładu w miasteczku Huskvarna na południu kraju, gdzie wiele urządzeń produkowanych jest tam do dziś!

Fot. Husqvarna

Z czasem spadało zapotrzebowanie na broń, jednak firma bardzo szybka dostrzegła korzyści płynące z otwarcia produkcji innych urządzeń wymagających zaawansowanych technologii. Zdecydowano się między innymi na takie formy produkcji jak maszyna do szycia, motocykle, kuchenki gazowe, kuchenki mikrofalowe oraz wiele więcej.

Fot. Husqvarna

Środowisko i ergonomia

Poprzez lata wiedza i umiejętności zdobyte dzięki produkcji tak wielu różnych urządzeń stała się atutem marki Husqvarna. Odtąd projektowanie nowych, innowacyjnych produktów i stosowanie najnowszych technik stało się nierozłączne dla firmy. To właśnie „myślenie poza schematami” doprowadziło do skonstruowania pierwszej pilarki łańcuchowej Husqvarna. Dotychczasowe urządzenia tego typu na rynku sprawiały znaczące problemy ze zbyt wysokim poziomem hałasu. Dopiero zastosowanie tłumika, wykorzystywanego wcześniej w motocyklach Husqvarna, sprawiło, że poziom hałasu obniżył się aż o połowę w stosunku do ówczesnej konkurencji. Wkrótce potem firma Husqvarna wprowadziła do swoich urządzeń takie rozwiązania jak system antywibracyjny i hamulec automatyczny pilarki.

Fot. Husqvarna

Przez lata, firma Husqvarna dowodziła o swojej przewadze technologicznej wprowadzając przełomowe i wielokrotnie nagradzane rozwiązania:

REKLAMA

- X-Torq® - Technologia zastosowana w najnowszych modelach pilarek sprawia, że emisja zanieczyszczeń jest zmniejszona nawet o 70%, a zużycie paliwa spada o 20%. Cała tajemnica tej technologii tkwi w zastosowaniu podwójnych kanałów przelotowych

- AutoTune™ - jest gaźnikiem kontrolowanym przez procesor, który automatycznie optymalizuje pracę silnika. Dostosowuje on właściwą mieszankę powietrza i paliwa, eliminując konieczność spędzania czasu na regulowaniu gaźnika. AutoTune™ niweluje także takie czynniki jak: wilgotność, temperatura, wysokość czy ryzyko zapchanego filtru powietrza.

- Urządzenia bateryjne - kosiarki akumulatorowe i piły łańcuchowe o wydajności maszyn spalinowych -  lekkie, ciche i wolne od emisji spalin

- Roboty koszącerodzina kosiarek Automower® - inteligentne, zużywają bardzo mało energii, pozwalają zaoszczędzić czas - mogą pracować bez ingerencji użytkownika 24/7.

- Ciężkie roboty dla budownictwa – zapewniają duża moc pomimo niskiej wagi, maszyny wyposażone w piloty do zdalnego sterowania umożliwiają prace na obszarach niebezpiecznych dla pracowników.

REKLAMA

„Husqvarna to synonim jakości i nowoczesnej technologii - cieszymy się, że także Polska jest częścią tej ogromnej, międzynarodowej firmy. Jesteśmy znaczącym rynkiem dla Husqvarna Group – to właśnie w Mielcu, w Polsce zdecydowano się na otwarcie jednej z najnowocześniejszych fabryk Husqvarna na świecie. Mieleckie produkty odpowiadają światowym standardom” - powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Polska.

Dziś produkty marki Husqvarna pracują ciężko dla swoich użytkowników – w parkach, lasach, przy pracach budowlanych na całym świecie, dając gwarancję  jakości oraz solidnie wykonanej pracy.

Zobacz także: PSB: ceny materiałów budowlanych - od nowego roku w górę

Źródło: Husqvarna

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA