| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > 325. lat istnienia szwedzkiego koncernu Husqvarna

325. lat istnienia szwedzkiego koncernu Husqvarna

W tym roku szwedzki koncern Husqvarna obchodzi swoje 325-lecie istnienia. Przez ostatnie trzy wieki Husqvarna zajmowała się – od produkcji broni, aż do budowy automatycznych robotów koszących trawę. Husqvarna nadal stawia sobie kolejne wyzwania na przyszłość.

Pasja i wiedza

Od rozpoczęcia swojej działalności w roku 1689 Grupa Husqvarna szczyci się produkcją szerokiej gamy urządzeń i wysokiej jakości produktów, które zawsze służyły człowiekowi: w kuchni, w pracy, w lesie czy w ogrodzie. Stosowanie nowoczesnych technologii połączone z przedsiębiorczością ówczesnych założycieli oraz zamiłowaniem do wysokiej jakości produktów zaowocowało powstaniem jednej z najprężniej działających firm na świecie. Firma Husqvarna rozpoczęła swoją działalność od ręcznej produkcji broni. Muszkiety dostarczane były do króla Szwecji, a logo firmy nawiązuje do muszki z muszkietu. Dziś pięknie zdobiona, wiekowa broń Husqvarna jest dla znawców bardzo cenna.

Dawne logo firmy. Fot. Husqvarna

Firma Husqvarna nieustannie się rozwija, można to zauważyć już od pierwszych lat działalności – każdy produkt sygnowany marką Husqvarna oznaczał się jakością oraz funkcjonalnością. Produkujemy wysokiej jakości produkty, aby pomóc użytkownikom w osiągnięciu najlepszych rezultatów. Nie stałoby się to, gdyby nie pasja i zamiłowanie do stawiania sobie celów - aby być najlepszym” – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna.

Fot. Husqvarna

Dziedzictwo firmy

Pod koniec XVII wieku, kiedy to wojna pochłaniała Europę, w Szwecji wzrosło zapotrzebowanie na produkcję broni. Do rozpoczęcia działalności przemysłowej w tamtych czasach niezbędna była energia wodna, więc Szwedzi zdecydowali się na budowę pierwszego zakładu w miasteczku Huskvarna na południu kraju, gdzie wiele urządzeń produkowanych jest tam do dziś!

Fot. Husqvarna

Z czasem spadało zapotrzebowanie na broń, jednak firma bardzo szybka dostrzegła korzyści płynące z otwarcia produkcji innych urządzeń wymagających zaawansowanych technologii. Zdecydowano się między innymi na takie formy produkcji jak maszyna do szycia, motocykle, kuchenki gazowe, kuchenki mikrofalowe oraz wiele więcej.

Fot. Husqvarna

Środowisko i ergonomia

Poprzez lata wiedza i umiejętności zdobyte dzięki produkcji tak wielu różnych urządzeń stała się atutem marki Husqvarna. Odtąd projektowanie nowych, innowacyjnych produktów i stosowanie najnowszych technik stało się nierozłączne dla firmy. To właśnie „myślenie poza schematami” doprowadziło do skonstruowania pierwszej pilarki łańcuchowej Husqvarna. Dotychczasowe urządzenia tego typu na rynku sprawiały znaczące problemy ze zbyt wysokim poziomem hałasu. Dopiero zastosowanie tłumika, wykorzystywanego wcześniej w motocyklach Husqvarna, sprawiło, że poziom hałasu obniżył się aż o połowę w stosunku do ówczesnej konkurencji. Wkrótce potem firma Husqvarna wprowadziła do swoich urządzeń takie rozwiązania jak system antywibracyjny i hamulec automatyczny pilarki.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Igor Bąkowski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »