| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Garaż gotowy – budowa i formalności

Garaż gotowy – budowa i formalności

Garaż gotowy to znaczne ułatwienie dla tych z nas, którzy nie chcą tuż po ukończeniu domu rozpoczynać kolejnej budowy. Gotowe garaże nie wymagają murowania, wystarczy złożyć dostarczone nam przez producenta elementy. Do wyboru mamy garaże gotowe drewniane, blaszane a także z garaże betonowe. Jak wygląda postawienie garażu gotowego i na jakie formalności powinniśmy być przygotowani?

Pozwolenie na budowę

Bez względu na to, na jaki rodzaj garażu się zdecydujemy, pamiętajmy, że konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. W takiej sytuacji nie jest nawet istotne, czy garaż jest stale związany z gruntem czy też nie. Garaże z reguły nie są uznawane za budynki gospodarcze – przy planowaniu budynku gospodarczego do 25m2 nie potrzebujemy pozwolenia. Jeśli nasz garaż ma mieć mniej niż rzeczone 25m2, warto dowiedzieć się w urzędzie, czy pozwolenie będzie konieczne, być może wystarczy tylko zgłoszenie. W innym wypadku musimy się starać o pozwolenie na budowę.

Garaż gotowy blaszany

Garaż gotowy blaszany tak jak garaż z płyt betonowych czy warstwowych składa się bardzo szybko ze względu na wielkość elementów w nim użytych. Przeważnie blacha potrzebna do budowy garażu jest blachą trapezową, ocynkowaną ogniowo i pomalowaną proszkowo. Jeśli zadbaliśmy wcześniej o wylewkę betonową pod konstrukcją, należy pamiętać o odpowiednim umocowaniu blach – najlepiej do tego celu użyć kątowników lub dużych kołków rozporowych. Całą konstrukcję możemy otynkować natryskowo i od środka ocieplić styropianem.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Budnik

Radca Prawny - Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »