reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Formalności związane z budową domu, które musimy dopełnić

Formalności związane z budową domu, które musimy dopełnić

Budowa domu wymaga od nas sporych nakładów finansowych, zaangażowania oraz podjęcia szeregu decyzji np. wyboru odpowiedniej ekipy budowlanej, materiałów, a także wybrania odpowiedniej technologii budowy domu. Nie bez znaczenia są również procedury, wg których należy przeprowadzić budowę. O formalnościach związanych z budową domu opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.

Działka 

„Do budowy domu niezbędna jest oczywiście działka, której posiadanie powinno być udokumentowane stosownym aktem notarialnym. W zależności od uwarunkowania terenu może być konieczne, przez rozpoczęciem działań, przeprowadzenie badań geotechnicznych pozwalających ocenić, czy grunt nadaje się pod zabudowę, czy będzie w stanie przenieść obciążenia domu jednorodzinnego" – mówi Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.

Zobacz także: Wybieramy działkę pod budowę domu - Porady

Zanim rozpoczniemy budowę

Przed zaplanowaniem budowy domu powinniśmy się również zorientować w warunkach zabudowy lub miejscowym planie zagospodarowanie przestrzennego, które to określają maksymalne gabaryty budynku, jego umiejscowienie na działce, uzbrojenie działki – informacje te są dostępne w Urzędzie Gminy.

Zobacz także: Formalności związane z budowa domu - Porady

Wybór projektu

"Kolejnym krokiem jest wybór i przygotowanie projektu. Firma Wolf System oferuje szeroką gamę gotowych projektów domów jednorodzinnych budowanych w technologii prefabrykowanej. Możliwe jest również przygotowanie indywidualnego projektu lub adaptacja istniejącego już projektu do wymagań inwestora. Po podpisaniu umowy, wspólnie z inwestorem przygotowujemy dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę domu, które następnie inwestor składa w urzędzie. "

Zobacz także: Wybieramy projekt domu - Porady

Wykonanie przyłączy, ogrodzenie terenu budowy i inne

"W czasie oczekiwania na decyzję, uzgadniamy szczegóły budowy, tj. zastosowane materiały czy stan wykończenia. Uzyskanie pozwolenia na budowę domu umożliwia podjęcie dalszych działań, tj. zgłoszenie rozpoczęcie robót, wykonanie przyłączy, ogrodzenie placu budowy. "

Zobacz także: Wykonanie przyłącza gazu ziemnego – przewodnik

Spotkanie z geodetą oraz inspektorem nadzoru inwestorskiego

"Konieczne jest również skorzystanie z usług geodety, który wytyczy budynek w terenie, a także inspektora nadzoru inwestorskiego oraz kierownika budowy, którzy będą czuwać nad procesem oraz prowadzić dziennik budowy. "

Zobacz także: Jakie prawa i obowiązki ma kierownik budowy w procesie budowlanym?

Co w przypadku budownictwa prefabrykowanego?

"W przypadku budownictwa prefabrykowanego budowa domu przebiega znacznie łatwiej niż w ramach tradycyjnego budownictwa ze względu na prowadzenie całej inwestycji przez jedną firmę. Po wykonaniu fundamentów firma Wolf System przystępuje do montażu prefabrykatów, przygotowanych wcześniej w hali produkcyjnej i dostarczonych na plac budowy. "

Budowa fundamentów

"Budowa fundamentów budynku może być wykonana przez wybranego przez inwestora wykonawcę lub w ramach usług firmy Wolf System. Prefabrykowane ściany umożliwiają bardzo szybkie doprowadzenie budynku do stanu surowego – w ciągu zaledwie 4 – 6 tygodni. Stan deweloperski uzyskuje się po ok. 2-3 miesiącach od rozpoczęcia prac” dodaje Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych w firmie Wolf System.

Zobacz także: Budowa fundamentów - Porady

Wolf System Sp. z o.o.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama