REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Formalności związane z budową domu, które musimy dopełnić

Dom jednorodzinny.
Dom jednorodzinny.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Budowa domu wymaga od nas sporych nakładów finansowych, zaangażowania oraz podjęcia szeregu decyzji np. wyboru odpowiedniej ekipy budowlanej, materiałów, a także wybrania odpowiedniej technologii budowy domu. Nie bez znaczenia są również procedury, wg których należy przeprowadzić budowę. O formalnościach związanych z budową domu opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.

Działka 

„Do budowy domu niezbędna jest oczywiście działka, której posiadanie powinno być udokumentowane stosownym aktem notarialnym. W zależności od uwarunkowania terenu może być konieczne, przez rozpoczęciem działań, przeprowadzenie badań geotechnicznych pozwalających ocenić, czy grunt nadaje się pod zabudowę, czy będzie w stanie przenieść obciążenia domu jednorodzinnego" – mówi Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.

REKLAMA

Zobacz także: Wybieramy działkę pod budowę domu - Porady

Zanim rozpoczniemy budowę

Przed zaplanowaniem budowy domu powinniśmy się również zorientować w warunkach zabudowy lub miejscowym planie zagospodarowanie przestrzennego, które to określają maksymalne gabaryty budynku, jego umiejscowienie na działce, uzbrojenie działki – informacje te są dostępne w Urzędzie Gminy.

Zobacz także: Formalności związane z budowa domu - Porady

Wybór projektu

"Kolejnym krokiem jest wybór i przygotowanie projektu. Firma Wolf System oferuje szeroką gamę gotowych projektów domów jednorodzinnych budowanych w technologii prefabrykowanej. Możliwe jest również przygotowanie indywidualnego projektu lub adaptacja istniejącego już projektu do wymagań inwestora. Po podpisaniu umowy, wspólnie z inwestorem przygotowujemy dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę domu, które następnie inwestor składa w urzędzie. "

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Wybieramy projekt domu - Porady

Wykonanie przyłączy, ogrodzenie terenu budowy i inne

"W czasie oczekiwania na decyzję, uzgadniamy szczegóły budowy, tj. zastosowane materiały czy stan wykończenia. Uzyskanie pozwolenia na budowę domu umożliwia podjęcie dalszych działań, tj. zgłoszenie rozpoczęcie robót, wykonanie przyłączy, ogrodzenie placu budowy. "

Zobacz także: Wykonanie przyłącza gazu ziemnego – przewodnik

Spotkanie z geodetą oraz inspektorem nadzoru inwestorskiego

"Konieczne jest również skorzystanie z usług geodety, który wytyczy budynek w terenie, a także inspektora nadzoru inwestorskiego oraz kierownika budowy, którzy będą czuwać nad procesem oraz prowadzić dziennik budowy. "

Zobacz także: Jakie prawa i obowiązki ma kierownik budowy w procesie budowlanym?

Co w przypadku budownictwa prefabrykowanego?

"W przypadku budownictwa prefabrykowanego budowa domu przebiega znacznie łatwiej niż w ramach tradycyjnego budownictwa ze względu na prowadzenie całej inwestycji przez jedną firmę. Po wykonaniu fundamentów firma Wolf System przystępuje do montażu prefabrykatów, przygotowanych wcześniej w hali produkcyjnej i dostarczonych na plac budowy. "

Budowa fundamentów

"Budowa fundamentów budynku może być wykonana przez wybranego przez inwestora wykonawcę lub w ramach usług firmy Wolf System. Prefabrykowane ściany umożliwiają bardzo szybkie doprowadzenie budynku do stanu surowego – w ciągu zaledwie 4 – 6 tygodni. Stan deweloperski uzyskuje się po ok. 2-3 miesiącach od rozpoczęcia prac” dodaje Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych w firmie Wolf System.

Zobacz także: Budowa fundamentów - Porady

Wolf System Sp. z o.o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA