reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Budowa domu z pustaków styropianowych

Budowa domu z pustaków styropianowych

Budowa domu z pustaków styropianowych często nazywana jest także budową w systemie szalunku traconego. To prosty sposób budowy domu, który możemy wykonać samemu. Dom z pustaków styropianowych można postawić w przeciągu 30 dni od dnia rozpoczęcia budowy.

Zalety budowy domu z pustaków styropianowych

Dom budowany z pustaków styropianowych jest ciepły, nie wymaga dodatkowego ocieplenia oraz łatwo i szybko się buduje. Wybudowany dom pozwala także oszczędzić na ogrzewaniu.

Jak budować dom ze styropianowych pustaków stropowych?

Budowa domu z pustaków styropianowych jest prosta – niczym z klocków. Budowa ścian polega na układaniu styropianowych kształtek i zalewaniu ich środka mieszanką betonową. System jest na tyle prosty „w obsłudze”, że o ile mamy pewne pojęcie o budowaniu, nie powinniśmy mieć większych problemów z postawieniem ścian samodzielnie. Oczywiście, zawsze możemy zatrudnić do tego celu wyspecjalizowaną ekipę.

Zobacz także: Dom z silikatów – czy warto?

Ile trwa budowa domu z pustaków styropianowych?

Czas budowy domu z pustaków stropowych może być różny i zależy np. od tego czy zatrudnimy wyspecjalizowaną ekipę do budowy domu, czy może będziemy budować samodzielnie. W przypadku, gdy zdecydujemy się zatrudnić ekipę, na pewno zaoszczędzimy sporo czasu. Kilkuosobowa ekipa budowlana może postawić budynek w przeciągu 30 dni od momentu rozpoczęcia budowy.

Ile to wszystko kosztuje?

Budowa domu z kształtek styropianowych jest o ok. 10–15% tańsza, niż budowa domu wg tradycyjnych systemów. Największą oszczędność zauważymy, kiedy przyjdzie czas ogrzewania. Wybierając pustaki styropianowe na ogrzewaniu można zaoszczędzić nawet 50%. Producenci gwarantują nam nawet oszczędność 80% – o ile do budowy budynku wykorzystamy pustki z grubszą warstwą styropianu.

Z oferty dostępnej na rynku, do wyboru mamy kilka rodzajów kształtek styropianowych. Możemy wybrać np. kształtki, które  mają 5 cm styropianu po stronie wewnętrznej  i 10 cm styropianu na zewnątrz. Częściej jednak wybierane są systemy z zewnętrzną – 15 cm warstwą styropianu, i wewnętrzną – 25 cm. W takim przypadku grubość ściany ma 45 cm.

Zobacz także: Jak szybko można położyć strop prefabrykowany?

Konstrukcja ściany

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, do budowy ścian z pustaków styropianowych stosuje się specjalne kształtki  styropianowe, których wnętrze zalewa się mieszanką betonową. I w ten sposób buduje się najczęściej. Są jednak przypadki, kiedy dodatkowo musimy zastosować zbrojenie umieszczane wewnątrz kształtek. Dzieje się tak w przypadku budynków 3–4 kondygnacyjnych. Technologią ta można budować nie tylko domy jednorodzinne ale i bloki.

Zobacz także: Jak prawidłowo murować ściany?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama