reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Formalności związane z budową domu

Formalności związane z budową domu

Formalności związane z budową misi załatwić każdy, kto chce mieć swój własny dom. Zobacz, jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę oraz jak przejść przez wszystkie formalności związane z budową domu.

Budowa domu nie jest prostym i łatwym zadaniem. Budując dom musimy liczyć się z koniecznością odbycia wizyty w niejednym urzędzie lub instytucji. Aby móc rozpocząć proces budowy domu, trzeba uzyskać pozwolenie na budowę.  Zobacz, jak to zrobić.

Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

Aby uzyskać pozwolenie na budowę, potrzebne będą różne dokumenty. Na pewno nie obędzie się bez mapy sytuacyjno-wysokościowej oraz warunków przyłączenia mediów. Zobacz jakie jeszcze dokumenty będą ci potrzebne.

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę?

Decyzja o warunkach zabudowy wymagana jest zawsze przy zmianach dotyczących zagospodarowania terenu. Zobacz, czym są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu oraz jak je uzyskać.

Czym są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu i jak je uzyskać?

Aby wybudować dom potrzebne będzie pozwolenie na budowę. Zobacz jakie inne obiekty są zwolnione z pozwolenia na budowę.

Jakie obiekty budowlane zwolnione są z pozwolenia na budowę?

Pozwolenie na budowę to decyzja administracyjna zezwalająca na rozpoczęcie i prowadzenie budowy lub wykonywanie robót budowlanych innych niż budowa obiektu budowlanego. Jeśli budujemy nowy budynek, nadbudowujemy lub rozbudowujemy stary – pozwolenie na budowę musimy uzyskać bezwzględnie. W praktyce, nie wszystkie budynki i obiekty budowlane wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Zobacz, w jakim przypadku wystarczy zgłoszenie do Urzędu Gminy.

Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie do Urzędu Gminy?

Budując dom, inwestor musi uzyskać wiele dokumentów dotyczących wybranej przez niego działki. Wśród dokumentów niezbędnych w procesie budowlanym potrzebne są m.in. mapy geodezyjne i plan zagospodarowania terenu. Zobacz jaka jest funkcja mapy geodezyjnej i do czego służy plan zagospodarowania terenu?

Mapy geodezyjne i formalności przed rozpoczęciem budowy

Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu zawierają informacje o przeznaczeniu terenu, możliwościach zagospodarowania naszej działki oraz doprowadzonych mediach. Zobacz, jak uzyskać warunki zabudowy i zagospodarowania terenu.

Czym są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu i jak je uzyskać?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Grajda

Partner Zarządzający, Członek Zarządu MGW Corporate Consulting Group Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama