| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czy wiesz jak przygotować drewno do malowania?

Czy wiesz jak przygotować drewno do malowania?

Jeżeli czeka cię malowanie drewnianych elementów, pamiętaj o uprzednim przygotowaniu drewna. Poniżej  krok po kroku wyjaśniam jak przygotować drewno do malowania.

Potrzebujesz: - młotek i dobijak do gwoździ - szpachelkę - szpachlówkę stolarską - pistolet z masą uszczelniającą - farba do gruntowania - wąski pędzel do malowania

Wbij młotkiem lub dobijakiem wszystkie gwoździe w dolnej części elementu wykończeniowego. Wypełnij powstałe zagłębienia szpachlówką stolarską. Jeśli nie zamierzasz malować wykończenia, wybierz kolorową szpachlówkę, która pasuje do koloru drewna. Jeśli chcesz malować, można wykorzystać każdy rodzaj szpachlówki stolarskiej.

Kiedy wgłębienia po gwoździach zostaną wypełnione, uszczelnij wszystkie miejsca styku pomiędzy drewnianymi elementami wykończeniowymi, a ścianami i sufitem. Użyj uszczelniacza, starając się nakładać go równomiernie. Następnie zakończ uszczelnianie, przesuwając wilgotnym palcem po warstwie uszczelniacza.

Po uszczelnieniu nałóż lateksową farbę do gruntowania. Aby uzyskać najlepszą powierzchnię, użyj gładkiego pędzla. Po wyschnięciu farby do gruntowania delikatnie zeszlifuj wszystkie nierówności. Następnie zetrzyj kurz i nałóż farbę, żeby nie dało się jej ześlizgnąć.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Tagi

drewno

Zdjęcia


RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »