| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czy wiesz jak przygotować drewno do malowania?

Czy wiesz jak przygotować drewno do malowania?

Jeżeli czeka cię malowanie drewnianych elementów, pamiętaj o uprzednim przygotowaniu drewna. Poniżej  krok po kroku wyjaśniam jak przygotować drewno do malowania.

Potrzebujesz: - młotek i dobijak do gwoździ - szpachelkę - szpachlówkę stolarską - pistolet z masą uszczelniającą - farba do gruntowania - wąski pędzel do malowania

Wbij młotkiem lub dobijakiem wszystkie gwoździe w dolnej części elementu wykończeniowego. Wypełnij powstałe zagłębienia szpachlówką stolarską. Jeśli nie zamierzasz malować wykończenia, wybierz kolorową szpachlówkę, która pasuje do koloru drewna. Jeśli chcesz malować, można wykorzystać każdy rodzaj szpachlówki stolarskiej.

Kiedy wgłębienia po gwoździach zostaną wypełnione, uszczelnij wszystkie miejsca styku pomiędzy drewnianymi elementami wykończeniowymi, a ścianami i sufitem. Użyj uszczelniacza, starając się nakładać go równomiernie. Następnie zakończ uszczelnianie, przesuwając wilgotnym palcem po warstwie uszczelniacza.

Po uszczelnieniu nałóż lateksową farbę do gruntowania. Aby uzyskać najlepszą powierzchnię, użyj gładkiego pędzla. Po wyschnięciu farby do gruntowania delikatnie zeszlifuj wszystkie nierówności. Następnie zetrzyj kurz i nałóż farbę, żeby nie dało się jej ześlizgnąć.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna GHMW – Hulist, Prawdzic Łaszcz – Radcowie Prawni spółka partnerska

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne związane z bieżącą obsługą przedsiębiorców (głównie spółek handlowych).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »