reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jakie są techniki malowania ścian zewnętrznych?

Jakie są techniki malowania ścian zewnętrznych?


Zewnętrzne ściany budynków malujemy, aby nadać im estetyczny wygląd oraz zabezpieczyć je przed działaniem czynników atmosferycznych. Wybór techniki malowania zależy od stanu technicznego ściany, rodzaju materiału i przewidzianego stopnia ochrony ściany zewnętrznej. Jakie są zatem techniki malowania?

Technika malowania ściany wałkiem jest nawet cztery razy szybsza od malowania pędzlem. Na szorstkich ścianach wałki szybko się niszczą. Odpowiednie rozprowadzenie farby na ścianie zależy od prawidłowego dobrania wałka do faktury ściany. Do głębokiej faktury używać wałka z długim włosiem. Wałkami ze średnim włosiem maluje się powierzchnie gładkie i lekko fakturowe.

Malować zmieniając kąt. Do malowania kątów używać pędzla.

Najwygodniej rozprowadza się farbę pędzlem o szerokości od 10 do 15 cm. Dobrą trwałością cechują się pędzle o grubym włosiu, które wolniej niszczą się na szorstkiej ścianie. Malowanie większymi pędzlami szybko męczy. Aby zapewnić równomierne rozprowadzenie i jednolity kolor farby, należy wykonywać poziome, a następnie pionowe pociągnięcia. Gdy mamy powierzchnię fakturową, należy końcami włosia dotykać ściany, lekko ją pocierając.

Przy malowaniu pędzlem zwróć dużą uwagę na malowanie ościeży i muru za rurami.

Na gładkiej powierzchni farbę należy rozprowadzić prostą linią wzdłuż krawędzi okna. Plamy farby z ramy okna można usunąć, lekko przecierając je szmatką zmoczoną w odpowiednim rozcieńczalniku. Na pędzel nie zależy nabierać za dużo farby. Do ościeży fakturowych powierzchnię należy malować, punktując ją pędzlem.

Rynny i rury trzeba owinąć w gazetę, aby nie zaplamić ich farbą. Końcem pędzla pomalować ścianę za rurą. Następnie przesuwając papier w dół, malować kolejne odcinki.

Szczotką maluje się ściany o głębokiej fakturze, np. tynk kamyczkowy. W odróżnieniu od pozostałych technik, farbę rozprowadza się ruchami kolistymi szczotki, tak aby wniknęła w nierówną powierzchnię. Do nabierania farby na szczotkę używa się korytka.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Malując zewnętrzne ściany swojego domu, zabezpieczamy je przed działaniem czynników atmosferycznych.
Malując zewnętrzne ściany swojego domu, zabezpieczamy je przed działaniem czynników atmosferycznych.

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

iBHP Sp. z o.o.

ekspert z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama