REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czym są natryskowe pianki poliuretanowe?

Krzysztof Kowalski
Natryskowe pianki poliuretanowe są materiałem izolacyjnym termicznie i akustycznie. Wykorzystuje się je do izolacji termicznej i akustycznej dachów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów i sufitów
Natryskowe pianki poliuretanowe są materiałem izolacyjnym termicznie i akustycznie. Wykorzystuje się je do izolacji termicznej i akustycznej dachów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów i sufitów
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Natryskowe pianki poliuretanowe są materiałem izolacyjnym termicznie i akustycznie. Wykorzystuje się je do izolacji termicznej i akustycznej dachów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów i sufitów. Posiadają lepsze właściwości cieplne od styropianu i wełny mineralnej, wypełniają każdą szczelinę, tworząc szczelną ciągłą izolację, o co w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych jest bardzo trudno.

Pianka poliuretanowa

REKLAMA

Pianki poliuretanowe to wciąż niedoceniany w naszym kraju materiał termoizolacyjny i izolacyjno-akustyczny. Pianka poliuretanowa jest dużo lepszym materiałem termoizolacyjnym niż najczęściej używany styropian czy wełna mineralna.

Zalety pianki poliuretanowej

REKLAMA

Oprócz świetnych właściwości izolacyjno-termicznych, pianki poliuretanowe są także bardzo dobrym izolatorem akustycznym. Są materiałem trwałym, odpornym na wysokie i niskie temperatury oraz są odporne na wilgoć, co daje nam możliwość ich stosowania np. w izolacjach termicznych dachu folii paroprzepusczalnej. Są izolacją ciągłą bez spoin, przerw i połączeń, co eliminuje powstawanie mostków termicznych. Pianka poliuretanowa posiada bardzo dobrą przyczepność, dzięki czemu możemy ją natryskiwać właściwie na każdy materiał. Natryskuje się ją bardzo szybko, po paru sekundach warstwa izolacji jest gotowa i nie musimy czekać z kolejnymi pracami budowlanymi. Od razu po jej położeniu możemy np. montować płyty karton gipsu do krokwi.

Pianka poliuretanowa posiada współczynnik przewodzenia ciepła λ na poziomie 0,020–0,023 W/(mk), dzięki temu możemy osiągnąć dużo mniejsze straty ciepła w porównaniu z wełną mineralną czy ze styropianem. Możemy także zastosować mniejszą grubość izolacji, a co za tym idzie zyskać trochę wolnej przestrzeni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zastosowanie

Natryskowe pianki poliuretanowe najczęściej kojarzą się z ocieplaniem dachów i poddaszy, ich zastosowanie tak naprawdę jest dużo szersze. Piankami poliuretanowymi izolujemy ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne, stropy, sufity oraz już wcześniej wspomniane poddasza i dachy budynków. Pianki, dzięki swojej przyczepności można natryskiwać praktycznie na każdą powierzchnię, co powoduje szerokie możliwości zastosowania i ciągłość izolacji. Choć aplikacja izolacji nie stwarza wielkich problemów wykonawczych, powinniśmy zatrudnić do jej nakładania wykwalifikowaną ekipę, poza tym do jej nakładania będziemy potrzebować specjalnego sprzętu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA