| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ekspert radzi: Co zrobić przed zamówieniem domu z bali?

Ekspert radzi: Co zrobić przed zamówieniem domu z bali?

Firmy budujące domy z bali najczęściej wykonują je wg. swoich projektów, choć zdarza się, że budują domy także wg dostarczonego projektu. Jeśli producent sprzedaje gotowy dom, powinien dołączyć do niego instrukcję montażu. Firma powinna mieć w swojej ofercie także możliwość montażu przez wykwalifikowaną ekipę.

W Polsce domy z bali najczęściej spotyka się w województwie lubuskim i świętokrzyskim. Są to zarówno domy letniskowe jak i całoroczne o bardzo różnie zaprojektowanej bryle, z balkonami lub bez, wielospadowymi dachami oraz wykuszami.

Zobacz również: Dlaczego warto budować domy drewniane?

Budowa domu z bali trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni. Większość firm wykonujących domy z bali, kolejno zajmuje się wykonaniem wszystkich poszczególnych elementów budynku, takich jak ściany i stropy, elementy dachu oraz wykończeniem w skład którego wchodzą podłogi i boazerie.

Niektóre firmy mają w swojej ofercie także stolarkę okienną i drzwiową. Bardzo często firmy budowlane zajmują się tylko stawianiem samej konstrukcji domu, dlatego też, jeszcze przed jego zakupem, warto wywiedzieć się w jakim stopniu dana firma może wykończyć budynek. Jeśli firma stawia tylko samą konstrukcję, we własnym zakresie będziemy musieli zająć się zakupem i montażem elementów wykończeniowych takich jak okna i drzwi. To samo tyczy się m.in. fundamentów i schodów.

Zobacz również: Jak wykonać ściany domów z bali?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

dom z bala
dom z bala

Darowizny, spadki, testamenty12.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »