reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dlaczego warto budować domy drewniane?

Dlaczego warto budować domy drewniane?


Decydując się na budowę domu, nieraz zastanawiamy się jaki materiał wybrać. Na rynku mamy bardzo bogatą ofertę materiałów, w tym drewno. Choć w polskim klimacie z drewna bardzo rzadko buduje się domy mieszkalne, warto zaznaczyć, że jest to materiał bardzo wszechstronny, poza tym domy drewniane buduje się szybko i można je wznosić także w zimie.

Drewno 

Niewątpliwą zaletą drewna jest to, że jest ono materiałem naturalnym. Ponadto stwarza ono bardzo korzystny klimat w wybudowanym domu.

Czas budowy

Budowa domu drewnianego jest znacznie krótsza w porównaniu z domem murowanym. Budowa domu wznoszonego od podstaw trwa ok. 3 miesięcy, natomiast domu prefabrykowanego (z gotowych elementów) trwa nawet kilka dni.

Zobacz również: Kominek w domu drewnianym

Fundamenty

Z racji tego że budynek drewniany jest lekki, nie wymaga wykonania dużego fundamentu. Ma to wpływ oczywiście na koszty wznoszenia całego budynku, na taki fundament zużywamy mniej materiału i poświęcamy mniejszy nakład pracy.

Montaż

Drewniana konstrukcja domu jest prosta w montażu. Sam montaż odbywa się na „sucho” za pomocą gwoździ lub specjalnych łączników. Z prac mokrych/technologicznych wykonuje się tylko fundamenty.

Budowa w zimie

Domy drewniane można wznosić także w zimie. W związku z tym, że z prac mokrych wykonuje się tylko fundamenty a cała reszta odbywa się na „sucho” budynki drewniane można wznosić przez cały rok.

Rozbudowa

Konstrukcję drewnianą znacznie prościej rozbudować lub przebudować niż murowaną. Kiedy chcemy połączyć lub podzielić istniejące pomieszczenia, nic nie stoi na przeszkodzie aby postawić lub zburzyć drewniane ścianki działowe. Nie powinniśmy mieć także większych problemów podczas wymiany uszkodzonej instalacji, która znajduje się w ścianach.

Ściany

Drewniana konstrukcja ściany wypełniona materiałem izolacyjnym, jest znacznie cieńsza niż ściana murowana. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń w nowo budowanym domu.

Zobacz również: Jak wykonać ściany domów z bali?

Ochrona cieplna budynku

Ściany budynku drewnianego oprócz wełny mineralnej wyłożone są także są folią paroizolacyjną oraz wiatroizolacyjną. Tak zabezpieczone ściany mają wysoką izolacyjność cieplną ścian ona zapewniają niskie koszty eksploatacji.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Domy drewniane buduje się szybko i można je wznosić także w zimie
Domy drewniane buduje się szybko i można je wznosić także w zimie

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mec. Monika Brzozowska

Adwokat, dziennikarz, politolog, doradca i trener. Ekspert z zakresu prawa własności przemysłowej, prawa reklamy, znawca problematyki z zakresu prawa prasowego, prawa mediów, prawa autorskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama