reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Do jakich prac zaangażować murarza?

Do jakich prac zaangażować murarza?

Oczywiście na pierwszy miejscu należy wymienić wznoszenia ścian z cegły, kamienia, elementów betonowych, gipsowych i ceramicznych. Może również układać na ścianach, np. płytki, czy tynk, montować schody, filary i stropy, jak również wykuwać otwory w ścianach. Zatem najczęściej przy budowie domu spotkasz się z murarzem-tynkarzem. Jeśli zaś remontujesz stary dom z piecem i chcesz odrestaurować piec-skonsultuj się z murarzem zdunem.

Murarz sam najlepiej zorganizuje sobie miejsce pracy, należy mu dostarczyć niezbędnych materiałów. Sam powinien ustawić niezbędne rusztowania i wykonać zaprawy.

Musi on posiadać wiedzę z zakresu geometrii-by prawidłowo wyznaczyć kąty i linie za pomocą pionu i poziomicy. Murarze uczą się czytać projekt-zatem wiedza techniczna nie może być mu obca. Nie bez znaczenia jest również widza z zakresu cech fizycznych stosowanych materiałów i ich sposobów reagowania chociażby na warunki atmosferyczne.

W pracy murarza największym niebezpieczeństwem są prace na wysokościach. Najczęściej przy budowie domu pracuje cała ekipa murarzy, wśród których każdy ma wyznaczone określone zadania. Ich pracę nadzoruje murarz o wyższych kwalifikacjach. Zatem o sukcesie ekipy decyduje umiejętność pracy zespołowej, a nie pojedyncze osiągnięcia.

Polecamy: Ściany działowe murowane

Dobry murarz jest człowiekiem cierpliwym i rzetelnym. Skrupulatnie przestrzega zasad pracy. Posiada dużą zręczność i jest wytrzymały na wysiłek fizyczny. Jest też bardzo spostrzegawczy i szybko zauważa niebezpieczeństwa. Nie może mieć lęku przed zamkniętą przestrzenią ani lęku wysokości, zaburzenia równowagi wykluczają możliwość wykonywania tego zawodu. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie murarskie-dobrze jest jeśli osoba koordynująca prace młodych murarzy ma za sobą niejedną zakończoną sukcesem budowę. 

Czytaj także: Budowa kominków

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dobry murarz jest człowiekiem cierpliwym i rzetelnym, skrupulatnie wykonującym swoją pracę
Dobry murarz jest człowiekiem cierpliwym i rzetelnym, skrupulatnie wykonującym swoją pracę

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy Rejestr Wierzytelności

Windykuj dłużnika online. Sprzedawaj i kupuj wierzytelności!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama