reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Kto jest kim na budowie – zadania projektanta

Kto jest kim na budowie – zadania projektanta

Na etapie projektowania domu do zadań projektanta należy: sporządzenie projektu budowlanego, uzyskanie wymaganych opinii dla zastosowanych rozwiązań projektowych, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań, uzgadnianie dokumentów technicznych.

Zadania projektanta w czasie projektowania

Projekt budowlany musi być zgodny z ustaleniami określonymi w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, wymaganiami ustawy Prawo budowlane, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Zatem do zadań projektanta należy:

1. zapewnienie, w razie potrzeby, udziału w opracowaniu projektu osób posiadających uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności oraz wzajemne skoordynowanie techniczne wykonanych przez te osoby opracowań projektowych, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, jak również specyfiki projektowanego obiektu budowlanego;

2. opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, którą kierownik budowy uwzględni w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Zobacz także: Kto jest kim na budowie - zadania kierownika budowy

W czasie trwania budowy

Kiedy budowa jest już rozpoczęta, możesz zwrócić się do projektanta z prośbą o: stwierdzenia zgodności realizacji z projektem, uzgodnienie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy.

Praca projektanta nie kończy w momencie rozpoczęcia budowy. W czasie jej trwania przysługują projektantowi następujące prawa: wstęp na teren budowy i dokonywanie zapisów w dzienniku budowy dotyczących jej realizacji oraz prawo wstrzymania robót budowlanych jeśli stwierdzi on możliwość pojawienia się zagrożenia lub zauważy niezgodność wykonania z projektem. 

Zobacz także: Co należy do zadań inwestora?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Na etapie projektowania domu do zadań projektanta należy min.: sporządzenie projektu budowlanego
Na etapie projektowania domu do zadań projektanta należy min.: sporządzenie projektu budowlanego

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KOGNITARIAT

Biuro podatkowo-finansowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama