| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Honda Civic Tourer chce pobić rekord Guinnessa!

Honda Civic Tourer chce pobić rekord Guinnessa!

Honda chce pobić rekord świata w rzeczywistym zużyciu paliwa. Auto, które ma tego dokonać to Civic Tourer z silnikiem 1.6 i-DTEC, a trasa próby będzie przebiegać przez 24 państwa! Czekamy z niecierpliwością na jej wyniki!

W celu dokładnego śledzenia trasy przejazdu, czasu podróży i pokonanego dystansu, samochód został wyposażony w urządzenie lokacyjne dostarczone przez firmę TRACKER (będącą częścią Tantalum Corporation) - eksperta w dziedzinie rozwiązań telematycznych dla flot oraz odzyskiwania skradzionych aut. Urządzenie zapewni dokładne informacje przekazywane w czasie rzeczywistym, dzięki którym Honda będzie mogła dostarczyć arbitrom KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA wiarygodne dane zebrane w sposób automatyczny podczas całej podróży. Miłośnicy Hondy będą mogli na bieżąco śledzić przebieg podróży na stronie http://www.tracker.co.uk/RealFuelChallenge.

Samochód biorący udział w próbie bicia rekordu musi być modelem seryjnym, w którym nie wprowadzono żadnych modyfikacji mogących wpłynąć na wynik. Fakt ten potwierdzi niezależny świadek na początku i na końcu próby. Samochód może jechać wyłącznie po lądzie, dlatego trasa nie obejmuje Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru i Malty, które wraz z pozostałymi państwami należą do Unii Europejskiej. Ponadto, auto musi być tankowane do pełna na każdym postoju na stacji benzynowej, co ma zapobiec wpływaniu na wynik zużycia paliwa poprzez obniżanie masy własnej auta.

Kate Saxton, manager – European PR Communications, Honda Motor Europe, komentuje: „Od momentu debiutu w 2013 roku, silnik 1,6 litra i-DTEC nieustannie potwierdza swoją doskonałą wydajność paliwową w rzeczywistych warunkach eksploatacji w modelach Civic, Civic Tourer i CR-V, a teraz może również sprawdzić się w wydarzeniu zakrojonym na ogromną skalę. Jesteśmy przekonani, że wynik tego testu będzie pozytywny i życzymy naszemu zespołowi powodzenia w realizacji tego trudnego zadania.”

24 państwa, przez które przejedzie Honda Civic Tourer, w kolejności alfabetycznej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Włochy.

Śledź próbę bicia rekordu Hondy: #RealFuelChallenge lub na Twitterze @FergalandJulian

Źródło: materiały prasowe Honda

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA

Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA

Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »