| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Po raz kolejny rusza kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!"

Po raz kolejny rusza kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!"

Zbliżający się długi weekend majowy to odpowiedni moment by po raz kolejny rozpocząć kampanię Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!".

Wraz ze zbliżającym się weekendem majowym a w dłuższej perspektywie nadchodzącymi wakacjami, wraca temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W Polsce co roku w miejscach krzyżowania się linii kolejowych z drogą dochodzi do ok. 250 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób. Pierwszeństwo na przejeździe ma zawsze pojazd szynowy bowiem jego droga hamowania jest znacznie dłuższa.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” trwająca nieprzerwanie od 2005 roku, ma celu dotrzeć do świadomości kierowców i utrwalić w nich nawyk zatrzymywania się przed przejazdem kolejowym.-Akcja jest skierowana do wszystkich kierowców, pasażerów, pieszych i również  tych najmłodszych użytkowników dróg – komentuje Pan Damian Górski – przedstawiciel PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Zobacz też: Promocja firm: Castrol i Ford dla fanów piłki nożnej

W ciągu siedmiu lat kampanii znacznie powiększyło się grono osób i instytucji wpierających akcję.  W tym roku swoją pomoc w propagowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zaoferował właściciel systemu Yanosik, umożliwiający kierowcom wzajemne ostrzeganie się przed nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze.  Za pomocą specjalnego terminala bądź aplikacji przeznaczonej na telefony z systemem iOS,  Android, Windows Mobile 7, Yanosik ostrzeże kierowcę samochodu o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego.

Zobacz też: Rajd Polski Kobiet- wspólna inicjatywa firm Castrol i Seat

Kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj” organizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A obecnie wpierana jest już przez ponad 10 instytucji państwowych a także liczne przedsiębiorstwa. Należą do nich: Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Związek Harcerstwa Polskiego, Polskie Radio S.A., Komenda Główna Straży Granicznej, Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, PKP Intercity S.A., Koleje Mazowieckie Sp. z o. o., Urząd Transportu Kolejowego, Polski Czerwony Krzyż, TVP Info, Clear Channel Poland Sp. z o. o., PKN Orlen S.A. oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marta Jeleń

Radca prawny LL.M.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »