| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Toyota chce sprzedać 200 000 sztuk nowego Yarisa w ciągu roku

Toyota chce sprzedać 200 000 sztuk nowego Yarisa w ciągu roku

Już 3 stycznia fabryka Toyota Motor Manufacturing France rozpocznie prace w systemie trójzmianowym ze względu na skalę w jakiej będzie produkowana nowa Toyota Yaris. Trzecia odsłona Yarisa będzie dostępna w polskich salonach już w weekend 23-24 września.

Obecnie w fabryce Toyota Motor Manufacturing France położonej w Onnaning niedaleko Valenciennes produkowany jest trzeci model Toyoty Yaris. Teraz Toyota jest produkowana z silnikami benzynowymi oraz diesla ale producent podaje, że w 2012 roku do gamy silników dołączy jednostka hybrydowa. Dzięki  skali produkcji nowej Toyoty Yaris fabryka zdecydowała się na powrót do trójzmianowego systemu pracy, ze względu na duże zapotrzebowanie na rynek w całej Europie. Skala na jaką japoński producent chce sprzedawać samochody to 200 000 egzemplarzy rocznie.

Zobacz też: MissionL - nowy kompaktowy model Skody

Dodatkowi pracownicy w fabrykach Toyoty

Japoński producent zdecydował się na zatrudnienie 800 nowych pracowników na okres 18 miesięcy. We wrześniu zaczeli oni serie szkoleń. Nowe kontrakty z pracownikami mogą zostać przedłużone w zależności od poziomu sprzedaży. Kolejnych 100 pracowników firma chce zatrudnić w pierwszym kwartale 2012 roku. Całkowite zatrudnienie w fabryce w tym okresie ma wynieść  4 300 pracowników.

Zobacz też: Mercedes wybrał Continental

Toyota Motor Manufacturing France czyli TMMF jest jedyną fabryką Toyoty, która może pracować w systemie trójzmianowym.  Fabryka pracowała już w ten sposób między majem 2004 a kwietniem 2005 roku oraz od czerwca 2006 do lipca 2010. Od debiutu Yarisa czyli 2001 roku fabrykę TMMF opuściło ponad 2 miliony egzemplarzy. Nowy Yaris jest produkowany w tej fabryce od 13 lipca 2011 roku

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »