reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Czym Polacy dojeżdżają do pracy?

Czym Polacy dojeżdżają do pracy?

W jakich przypadkach Polacy korzystają z samochodu? Czy większość z nas dojeżdża samochodem do pracy? A może korzysta z samochodu tylko w przypadkach wyjazdów na zakupy? Poniżej wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Volkswagen Financial Services.

Czy większość Polaków dojeżdża samochodem do pracy?

Spoglądając na tłok panujący na parkingach w zagłębiach biurowych i centrach miast, większość z nas nie ma wątpliwości, że Polacy zazwyczaj wybierają samochód, jako środek transportu do pracy. Potwierdzenie tej tezy stanowią liczne kampanie społeczne prowadzone w polskich miastach mające skłonić społeczeństwo do zamienienia samochodów na komunikację miejską, przynajmniej w zakresie dojazdów do pracy.

Tymczasem firma Ipsos, na zlecenie Volkswagen Financial Services, przeprowadziła badanie „Mobilność w oczach Polaków”, którego wyniki są zaskakujące.

Okazuje się, że aż 47% Polaków dojeżdża do pracy i na uczelnie komunikacją miejską. Samochód w takich sytuacjach wybiera jedynie 21 % z nas (19% prywatny, 3% służbowy).

Zobacz też: Typowe triki handlarzy samochodowych

Czy zatem większość Polaków jeździ samochodem na zakupy?

Wydawałoby się, że mnogość centrów handlowych wybudowanych przez poprzednie dwie dekady w Polsce sprzyja wykorzystywaniu samochodu, jako środka transportu na zakupy. Jednak wyniki badań nie pozostawiają złudzeń – większość Polaków (aż 41%) na zakupy chodzi pieszo. W takiej sytuacji z samochodu korzysta 29% z nas (28% prywatny, 1% służbowy). Z kolei 22% dojeżdża na zakupy komunikacją miejską.

Zobacz też: Na co zwrócić uwagę wybierając samochód?

Czy wykorzystujemy samochód do załatwiania spraw służbowych?

Także w tym przypadku wyniki są niespodziewane. Załatwiając sprawy służbowe aż 47% Polaków korzysta z komunikacji miejskiej. Z samochodu w takiej sytuacji korzysta 30% społeczeństwa w tym 26% korzysta z auta prywatnego, a 4% ze służbowego. 2% ankietowanych wskazało w tym przypadku taksówkę.

Zobacz też: Zielona Karta i polisa graniczna - kiedy będzie dodatkowym kosztem wakacji?

Kiedy Polacy korzystają najczęściej z samochodu?

Zatem, kiedy Polacy najczęściej korzystają z samochodu? Okazuje się, że podczas wyjazdów za miasto. 40% z nas korzysta z samochodu (38% z prywatnego, 2% ze służbowego) podczas wyjazdów do rodziny lub znajomych. 24% korzysta w takim przypadku z autobusu, a 22% z pociągów.

Okazuje się, że najpopularniejszym środkiem transportu Polaków w wakacyjnych podróżach jest pociąg. W dojazdach na urlopy/wakacje korzysta z kolei aż 31% ankietowanych. Z samochodów w takiej sytuacji korzysta 30% badanych, w tym 29% osób z aut prywatnych i 1% z aut służbowych. 16% wybiera autobus, a 9% samolot.

Źródło: materiały Volkswagen Financial Services

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czym Polacy dojeżdżają do pracy?
Czym Polacy dojeżdżają do pracy?

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Chechelska-Dziepak

Rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, mediator sądowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama