REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Honda opracowuje nowy silnik lotniczy

Honda HF120 silnik lotniczy
Honda HF120 silnik lotniczy
Honda

REKLAMA

REKLAMA

Najnowszy silnik Hondy HF120 stworzony w ścisłej współpracy z koncernem GE, jest poddawany ostatnim próbom przed wprowadzeniem do użytku. Nowy silnik ma trafić m.in. do najnowszego samolotu japońskiego producenta HondaJet.

GE Honda stworzyła nowy silnik lotniczy

Przygotowania do wsparcia rynkowej premiery samolotów przebiegają zgodnie z harmonogramem, a firma GHAE złożyła już wszystkie dokumenty wymagane do certyfikacji silników HF120 przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Zakończenie certyfikacji planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku. GHAE ma już w Europie sieć autoryzowanych serwisów (ASP) dla swojego silnika HF120, w której skład wchodzą obecnie firmy TAG Aviation (Farnborough, Wielka Brytania) oraz Rheinland Air Service (Mönchengladbach, Niemcy). W ramach rozbudowy sieci, trwa również wspólpraca z firmą Marshall Aviation z centralą w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Marshall Aviation Services i chętnie powitamy tę firmę w naszej wyjątkowej sieci serwisowej - komentuje Steve Shaknaitis, prezes GE Honda Aero Engines.

REKLAMA

Sieć serwisowa GE Honda będzie prowadziła bieżącą obsługę silników HF120, ich demontaż oraz wypożyczanie jednostek zastępczych. Program obsługi serwisowej silników GE Honda będzie promowany, sprzedawany i doskonalony przez sieć autoryzowanych serwisów. Klienci będą korzystać z tej sieci zarówno w ramach gwarancji, jak i obsługi serwisowej.

Autoryzowana sieć serwisowa otrzyma wsparcie w postaci GE Honda Bizjet Operations Center działającego w trybie 24/7, a także zespołu regionalnych szefów technicznych (FTM) oraz zespołu szefów obsługi klienta (CTM).

Gotowe do działania są również inne narzędzia wsparcia klientów:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • kompletny portal obsługi klienta; mygehonda.com;
  • logistyka części zamiennych z podglądem online dotyczącym stanu zapasów oraz systemem zamówień online;
  • system magazynowania części, zarówno nowych, jak i naprawionych oraz wymienianych;
  • zapas silników zastępczych wspomagających obsługę floty;
  • elektroniczne instrukcje techniczne z łatwą nawigacją i podglądem części w formie 3D;
  • światowej klasy diagnostyka i monitorowanie zmian;
  • treningi techniczne ze stanowiskiem szkoleniowego montażu silników w samolocie.

REKLAMA

Firma GE Honda Aero Engines oferuje długoterminowe programy obsługi silników, które wykraczają poza podstawowy okres gwarancji silnika, obejmując zarówno planowe przeglądy i wymiany, jak i zdarzenia nieplanowane. Dwa poziomy usług oferowanych w ramach tego programu są prowadzone na bazie systemu EMC2, bezobsługowego rozwiązania dla klientów oczekujących kompleksowego wsparcia oraz systemu EMCb, który jest przeznaczony głównie do zarządzania częściami zamiennymi. Oba programy są oferowane przez sieć autoryzowanych serwisów GE Honda.

W celu wsparcia wejścia nowych silników do służby powietrznej, dedykowany zakład produkcyjny GHAE, Honda Aero, Inc. w Burlington w amerykańskim stanie Karolina Północna rozpoczyna produkcję około 100 silników w roku 2015, aby sprostać potrzebom klientów. Zakład ten otrzymał certyfikat produkcyjny amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa FAA w marcu 2015.

Do chwili obecnej program pracy silników HF120 ma na koncie blisko 23000 cykli oraz ponad 13000 godzin pracy obrazujących dojrzałość konstrukcji jeszcze przed wejściem do eksploatacji.

Silnik HF120 o sile ciągu 9,32 kN ustanawia nowe standardy w dziedzinie zużycia paliwa, wytrzymałości i niskiego poziomu emisji.

Wśród rozwiązań technicznych zastosowanych w silniku HF120 znalazły się między innymi:

  • szerokie kompozytowe łopatki jednoczęściowej przedniej turbiny wraz z kompozytowym łopatkami kierującymi dyszy wylotowej,
  • odporny na wysokie temperatury tytanowy wirnik sprężarki pozwalający na maksymalizację stosunku ciśnień silnika i podwyższający odporność silnika na gaśnięcie,
  • komory spalania o zwartej budowie i jednostopniowe pneumatyczne dysze paliwowe,
  • zaawansowane materiały turbiny wysokociśnieniowej (HP), a także dwustopniowej turbiny niskociśnieniowej (LP), układ współosiowych przeciwbieżnych wałków HP i LP.

O firmie GE Honda Aero Engines

GE oraz Honda stworzyły spółkę joint venture (z udziałami 50/50) w roku 2004, nazywając ją GE Honda Aero Engines, z siedzibą główną w Cincinnati w amerykańskim stanie Ohio. Firma integruje zasoby GE Aviation oraz Honda Aero, Inc. - spółki założonej przez Hondę celem prowadzenia działalności w branży silników lotniczych. Program silnikowy GE Honda HF120 został uruchomiony w roku 2006, a powstały w jego ramach silnik odrzutowy został wybrany do napędu zaawansowanego technicznie samolotu HondaJet firmy Honda Aircraft Company.

samolot HondaJet
Honda
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA