reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Klienci skorzystają na pomyłce producentów opon

Klienci skorzystają na pomyłce producentów opon

Producenci opon wyprodukowali za dużo opon letnich i nawet 20 procent z nich zalega w magazynach. Rozpoczyna się właśnie sezon na tanie nowe letnie opony.

Przez błędne wyliczenia w bliskich planach koncernów oponiarskich są promocje na opony letnie do samochodów osobowych. 10 – 20 procent niesprzedanego towaru będzie można kupić taniej. Zalegające w magazynach opony pochodzą głównie z segmentu ekonomicznego. Większość opon z segmentu medium i premium zostało wykupionych, ponieważ zachodzące w ostatnim czasie zmiany w rynku oponiarskim spowodowały, że kierowcy wolą kupować ogumienie droższe.

Osoby, które skorzystają z oponiarskich wyprzedaży będą mogły z powodzeniem przebierać w rozmiarach. Jednak opon w rozmiarze 14 cali zostało najmniej. Łatwiej będzie dostać opony o większych wymiarach.

Zobacz też: Opony ekologiczne – jak działają, jakie mogą dać oszczędności?

Przed sezonem letnim sprzedawcy opon zgromadzili duże ich ilości przeznaczone na sprzedaż, ponieważ prognozy głosiły, że będzie miał miejsce kilkuprocentowy wzrost rynku. Jednak okazało się, że jest inaczej. W tym roku bowiem nie było typowego dla okresu wczesnowiosennego szczytu sezonowego, podczas którego kierowcy masowo udają się do warsztatów wymieniać opony i przy okazji kupować nowe. Za to, jak twierdzi Monika Siarkowska, rzecznik prasowy Oponeo.pl, największego internetowego sprzedawcy opon, na przełomie czerwca i lipca nastąpił w Oponeo.pl wzrost zamówień o prawie 25 procent w porównaniu do zeszłego roku. Fabryki są zajęte wytwarzaniem opon letnich, i przez to mogą nie zdążyć z produkcją opon zimowych do samochodów osobowych.

Producenci nie posiadają ich w swoich magazynach. Przyczyną była bardzo ostra zeszła zima oraz modernizacje w przepisach w niektórych krajach Unii Europejskiej, np. w Niemczech, gdzie wprowadzono obowiązek zmiany opon na zimowe. Wtedy Niemieccy kierowcy zwiększyli popyt na polskie ogumienie i przez to skończyły się zapasy. Teraz trudno je będzie odbudować. „Niewykluczone, że mimo wykorzystania pełnych mocy produkcyjnych w okresie zimowym wystąpią braki na rynku” – przyznaje Waldemar Jarosz, dyrektor ds. handlowych FO Dębica.

Zobacz też: Jak dobrać oponę na koło zapasowe? Czy trzeba ją wymieniać?   

Jeżeli natomiast chodzi o samochody ciężarowe i dostawcze, sprzedaż rośnie. Nie hamuje jej nawet tegoroczny wzrost cen opon o kilkanaście procent, spowodowany dwukrotnym, w porównaniu z 2010 rokiem, wzrostem notowań kauczuku- głównego składnika opon.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przed sezonem letnim sprzedawcy opon zgromadzili duże ich ilości przeznaczone na sprzedaż, ponieważ prognozy głosiły, że będzie miał miejsce kilkuprocentowy wzrost rynku
Przed sezonem letnim sprzedawcy opon zgromadzili duże ich ilości przeznaczone na sprzedaż, ponieważ prognozy głosiły, że będzie miał miejsce kilkuprocentowy wzrost rynku

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama